Bilim ve Teknoloji

Windows 10 USB Tool Nasıl Hazırlanır?

Windows 10 USB kullanılarak, Windows 10’u kurmak mümkün hale gelmiştir.

windows

Kullanıcıların yüzünü güldüren bu uygulama sayesinde, DVD’ye gerek kalmadan işlem gerçekleştirilmektedir. İşletim sisteminin güncelleme almasını bekleme zorunluluğu da ortadan kalmıştır. Teknoloji meraklılarına sunulan imkanlara gün geçtikçe yenileri eklenmektedir. Kullanıcıların tek yapması gereken USB Tool hazırlamaktır.

İşletim Sistemini Basit Şekilde Yükseltin

İşletim sistemini yükseltmek için Tool hazırlamak yeterlidir. Bunun için takip edilmesi gereken basit bir sıralama mevcuttur. Bunun yanı sıra hazırlanacak Tool ile onarım yapılması da mümkündür. 10 USB Tool hazırlamaya başlamadan önce bellek boyutunun saptanması gerekmektedir. İşlem için minimum 3 GB belleğe ihtiyaç duyulmaktadır.

İşlem için Microsoft Media Creation Tool programı gerekmektedir. Bunun yanı sıra Windows 10 ISO kullanılmaktadır. Microsoft Media Creation Tool programı çalıştırılarak USB Tool hazırlama işleminin startı verilmektedir. Kurulum dosyası oluşturmak için lisans sözleşmesinin kabul edilmesi gerekmektedir. İşlem sonrasında devam tıklanmalıdır. Açılan sayfada bazı ayarlar tercih edildikten sonra USB bellek seçilmektedir. Windows 10 ISO dosyası gösterilerek işlem tamamlanmaktadır.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu