Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

WhatsApp Şifre Koyma Nasıl Yapılır

Whatsapp Şifre koymak istiyorum diyorsanız bu yazımı tam size göre

Whatsapp Şifre Koyma Nasıl Yapılır

Whatsapp uygulaması özel olarak mesajlaştığınız bir uygulamadır. Size ait olan mesajları yada resimleri kimsenin görmesini istemiyorsanız; bunun için çeşitli uygulamalardan yardım alarak şifre koyabilirsiniz.

Whatsapp uygulaması için şifre koyabileceğiniz en iyi uygulamalardan biride; Kilit(AppLock) uygulamasıdır. Bu uygulamadan yardım alarak şifre koyabilirsiniz. Öncelikle Google Play üstünden Kilit(AppLock) uygulamasını indirin. Sizden uygulamayı indirince bir şifre isteyecek. Şifreyi 7777 şeklinde girin.

Uygulama ekranında yer alan Ayarlar kısmına girin ve burada bulunan Şifre & Desen Ayarları kısmına tıklayın. Kilit tipi kısmından Pin, Desen yada öteki seçeneklerden dilediğinizi seçerek şifrenizi belirleyebilirsiniz. Ardından uygulamada ana ekrana tıklayın ve Uygulamalar kısmına gelin. Ekranın alt kısmında yer alan + butonuna tıklayarak Whatsapp uygulamasını seçin. Uygulama listesinin içinden Whatsapp’ın yan kısmında yer alan kutuyu seçerek Ekle kısmına dokunun. Uygulamalar kısmında Whatsapp görünür hale gelecektir. Whatsapp’ın yan kısmında yer alan Fake butonuna tıklayarak kilit konduğunu gizleyebilirsiniz. Fake özelliği şifre konulduğunu gizlemek için bulunmaktadır. Programı kurduktan sonra watsapp mesajlarınıza ve fotoğraflarınıza sizden başka kimse giremeyecek.

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir