Kategoriler
Genel

Xiaomi WhatsApp’a şifre koyma yada parmak izi ekleme

Bu yazımızda sizlere Xiaomi’de WhatsApp şifre koyma nasıl yapılır konusunda bilgi vermek istiyoruz.

Xiaomi arayüz sistemi olarak MUIU kullanmaktadır. Bu arayüz sistemi oldukça kullanışlıdır. Örnek vermek gerekirse ekstra uygulama yüklemeden bütün uygulamalara şifre koyabilirsiniz.

WhatsApp uygulama telefonlardan vazgeçemediğimiz bir uygulamadır. Bazı kullanıcılar başka kişiler tarafından WhatsApp’a bakılmasını istememektedir.

WhatsApp’a şifre koymak için ilk olarak telefondan “Ayarlar” sekmesine giriş yapınız.

En alttan ikinci sırada bulunan “Uygulama kilidi” kategorisine giriş yapınız.

Bu bölümde şifre koyabileceğiniz uygulamalar gözükmektedir. Siz buradan WhatsApp’ı seçip devam et dediğiniz zaman size desen kilidi oluşturmanızı isteyecektir.

Daha önceden ayarlamışsanız zaten girerken bu işlemi yapacaksınız. WhatsApp butonunu aktif ettikten sonra artık WhatsApp şifreli olacaktır. Parmak izi yada desen kilidiniz ile WhatsApp’a girebilirsiniz.

Sormak istediğiniz herhangi bir soru olursa bize yorum yazarak gönderebilirsiniz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

WhatsApp Şifre Koyma Nasıl Yapılır

Whatsapp Şifre koymak istiyorum diyorsanız bu yazımı tam size göre

Whatsapp Şifre Koyma Nasıl Yapılır

Whatsapp uygulaması özel olarak mesajlaştığınız bir uygulamadır. Size ait olan mesajları yada resimleri kimsenin görmesini istemiyorsanız; bunun için çeşitli uygulamalardan yardım alarak şifre koyabilirsiniz.

Whatsapp uygulaması için şifre koyabileceğiniz en iyi uygulamalardan biride; Kilit(AppLock) uygulamasıdır. Bu uygulamadan yardım alarak şifre koyabilirsiniz. Öncelikle Google Play üstünden Kilit(AppLock) uygulamasını indirin. Sizden uygulamayı indirince bir şifre isteyecek. Şifreyi 7777 şeklinde girin.

Uygulama ekranında yer alan Ayarlar kısmına girin ve burada bulunan Şifre & Desen Ayarları kısmına tıklayın. Kilit tipi kısmından Pin, Desen yada öteki seçeneklerden dilediğinizi seçerek şifrenizi belirleyebilirsiniz. Ardından uygulamada ana ekrana tıklayın ve Uygulamalar kısmına gelin. Ekranın alt kısmında yer alan + butonuna tıklayarak Whatsapp uygulamasını seçin. Uygulama listesinin içinden Whatsapp’ın yan kısmında yer alan kutuyu seçerek Ekle kısmına dokunun. Uygulamalar kısmında Whatsapp görünür hale gelecektir. Whatsapp’ın yan kısmında yer alan Fake butonuna tıklayarak kilit konduğunu gizleyebilirsiniz. Fake özelliği şifre konulduğunu gizlemek için bulunmaktadır. Programı kurduktan sonra watsapp mesajlarınıza ve fotoğraflarınıza sizden başka kimse giremeyecek.

Kategoriler
Apple iOS Haberleri

iPhone Whatsapp şifre nasıl koyulur

iPhone Whatsapp şifre nasıl koyulur?

iphone whatsapp şifre nasıl koyulur

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp hemen hemen her akıllı telefonda kullanılan bir uygulamadır.Bu popüler uygulamayı kullananlar mesajlarını yada dosyalarına nasıl şifre koyabileceğini merak ediyor.Her geçen zaman yenilenmeye devam eden WhatsApp artık sesli görüşme, mesajlaşma, medya alışverişi gibi birçok özellikler içermektedir.

Bazı zamanlar WhatsApp, telefonlarımızı izinsiz alarak kullananlarının eline geçebiliyor.Bu tür durumlardan kurtulmak için Bunlardan ilki telefonumuza parola koymak diğeri ise WhatsApp uygulamasına parola koymak gerekmektedir.iPhone, iPad, iPod cihazlarında WhatsApp uygulamasına parola koyabilmeniz için cihazlarınıza Jailbreak yapmanız gerekmektedir.Ardından Cydia uygulaması ile tweak yüklemeniz gerekmektedir.

Whatsapp’ın kendine özel şifre koyma gibi bir seçeneği malesef bulunmamaktadır.