Uygulamalardaki Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

hataları nasıl düzeltilir?

Uygulamalardaki Durduruldu hatası düzelme

Telefonunuzda yer alan uygulamalar kimi zaman durduruldu hatası ile kapanmaya sebep oluyor. Bu hatalar genellikle periscope, instagram gibi uygulamalrda daha fazla görülüyor. Bu hataların nedeni genel olarak uygulamadan gelen verilerin cihazınızda birikmesidir. Geçici halde telefona depolanan verilerin bir an önce silinerek uygulamaların başarılı bir şekilde çalışması sağlanmalıdır.

Depolanan verileri temizlemek için ilk olarak Ayarlar-Uygulamalar kısmına giriş yapın. Ardından size problem çıkaran uygulamayı seçin ve üstüne tıklayarak Uygulama Bilgileri kısmına gidin. Depolama başlığının alt kısmında yer alan Verileri Temizle ile Ön Belleği Temizle kısımlarına tıklayın.

İşlemi yapmadan önce WhatsApp uygulamasında yer alan bütün fotoğrafların ve videoların silineceğini unutmayın. Bunun için işlemi yapmadan evvel yedekleme yapmanız gerekmektedir. Aynı işlemi instagram için yapıyorsanız hesabınızın kullanıcı giriş bilgilerini ve şifresini bildiğinizden emin olun. Ön belleği temizlemek instagram hesabınızdan geçici bir şekilde çıkış yapmanıza neden olacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

2 Yorum

 1. Emine

  1 Ağustos 2016 at 13:15

  Ben bir telefonuyla sordum sizin yönteminin aynısını söyledi ve hep böyle yaparsan telefonun bozulur dedi doğru mu

 2. Teknoloji

  1 Ağustos 2016 at 13:58

  Merhabalar emine hanım,

  Kolay kolay telefon bozulmaz

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir