Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Uygulamalardaki Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

Uygulama hataları nasıl düzeltilir?

Uygulamalardaki Durduruldu hatası düzelme

Telefonunuzda yer alan uygulamalar kimi zaman durduruldu hatası ile kapanmaya sebep oluyor. Bu hatalar genellikle periscope, instagram gibi uygulamalrda daha fazla görülüyor. Bu hataların nedeni genel olarak uygulamadan gelen verilerin cihazınızda birikmesidir. Geçici halde telefona depolanan verilerin bir an önce silinerek uygulamaların başarılı bir şekilde çalışması sağlanmalıdır.

Depolanan verileri temizlemek için ilk olarak Ayarlar-Uygulamalar kısmına giriş yapın. Ardından size problem çıkaran uygulamayı seçin ve üstüne tıklayarak Uygulama Bilgileri kısmına gidin. Depolama başlığının alt kısmında yer alan Verileri Temizle ile Ön Belleği Temizle kısımlarına tıklayın.

İşlemi yapmadan önce WhatsApp uygulamasında yer alan bütün fotoğrafların ve videoların silineceğini unutmayın. Bunun için işlemi yapmadan evvel yedekleme yapmanız gerekmektedir. Aynı işlemi instagram için yapıyorsanız hesabınızın kullanıcı giriş bilgilerini ve şifresini bildiğinizden emin olun. Ön belleği temizlemek instagram hesabınızdan geçici bir şekilde çıkış yapmanıza neden olacaktır.