Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Samsung Galaxy S7 problemleri ve çözümleri

Her ne kadar Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge mükemmel telefonlar olsa da, her elektronik ürün gibi onlarda da belli başlı hatalar-problemler bulunuyor. Hiçbir akıllı telefon kusursuz değil fakat neyse ki bunların pek çoğu için çözüm mevcut.

galaxy s7 sorunları

Samsung Galaxy S7 ses bozulması-cızırtısı

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge modellerinde görülen en büyük sorunlardan biri de seste yaşanan cızırtılar.  Bunun belli başlı sebepleri olabilir.

* Eğer telefonu suya düşürdükten sonra müzik dinlemeye çalışıyorsanız, önce hoparlörlerin tamamen kurduğundan emin olun. Evet, Samsung Galaxy S7 suya dayanıklı fakat ıslak hoparlörlerle müzik dinlemek yine de sorun yaşatacaktır.

* Hoparlör ızgaralarını kuruduktan sonra iki kere kontrol edin ve sese sıkıntı yaratabilecek bir durum olmadığına emin olun.

* Bir yandan da yazılımsal sorun olabilir. Telefonunuzun ayarlar menüsünden ses sekmesini açın ve ayarları varsayılana döndürmeyi deneyin.

Samsung Galaxy S7 yeşil ekran sorunu

Eğer ekranınız yeşile döndüyse, bunla yüzleşen tek kişi değilsiniz. Başka kişiler de Samsung Galaxy S7 ve Edge modellerinde yeşil ekran sorunu yaşadılar ve bu durum genelde ekranın ışığının hep açık tutulduğu telefonlarda oluşuyor.

İlk önce ayarlar sekmesinden telefonun AMOLED ekran seçeneklerini değiştirmeyi deneyin fakat sorun devam ederse, Samsung Teknik Destek’e başvurmaktan başka çareniz yok.

Samsung Galaxy S7 siyah ekranda kalması

Yine bazı Samsung Galaxy S7 kullanıcılarının telefonları siyah ekranda kalıyor ve bir işlem yapamıyorlar. Bu sorunu geçici olarak düzeltmek için telefonu yeniden başlatabilirsiniz fakat tekrarlaması hâlinde yine teknik desteğe başvurmanızı öneririz.

Samsung Galaxy S7 Wi-Fi bağlantının kopması

Samsung Galaxy S7’de sık sık Wi-Fi kopması sorunu yaşıyorsanız, önce Bluetooth’u kapamayı deneyin, ardından da telefonunuzun yazılım güncellemelerini kontrol edin. Eğer uygun güncellemeniz varsa, bunu indirerek sorunu çözebilirsiniz.

Aynı zamanda ayarlar sekmesinden telefonunuzun bağlantı ayarlarını yeniden yüklemek de sorunu çözebilir. Eğer problem devam ederse, modeminizin güncel olduğundan emin olun.

Samsung Galaxy S7 kamera başarısız hatası

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge’de mükemmel kameralar olsa da, bazı kullanıcıların karşısına kamera uygulamasını açarken ‘Kamera Başarısız’ uyarısı çıkıyor. Bunun en basit çözümü telefonu yeniden başlatmak fakat sonuca ulaşamazsanız, kamera uygulamasının önbelleğini silebilirsiniz.

Bunun için Ayarlar> Uygulamalar> Uygulama Yöneticisi yolunu izleyin ve kamera uygulamasını açarak önbelleği silin.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy S7 ses yüksekliğine önem verebilir

Samsung galaxy s7 dedikoduları her geçen gün artmaya devam ediyor.Samsung hemen hemen her 3 ayda bir yeni telefon çıkarma oranı ile bilinmektedir.Son çıkan söylentilere göre samsung galaxy s7 ocak ayında çıkması beklenmekte.Bu sefer yüksek ses kalitesine önem verileceği belirtilen galaxy s7’nin diğer özellikleri hakkında herhangi bir bilgi yok.

İlerleyen günlerde galaxy s7’nin fotoğraflarıda çıkmaya başlayabilir.Donanım olarak ise bir çok kişi büyük beklentiler içindedir.

Nedeni ise galaxy s6 ve galaxy s5’den sonra yaşanan durgunluğu bozmak gerekiyor.Edge ve Edge plus modelleri son donanımları ilse s serilerini bastırmış olarak gözüktü.

Galaxy s7 hakkında gelişmeler oldukça sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Saçmalamaya başladılar: Galaxy S7 özellikleri güya çıkmış

Google arama motoru çöplüğe döndü

galaxy s7

Teknoloji dünyası o kadar çok gelişmeye devam ediyor ki artık akıllı telefonların hızına kimse yetişemez oldu.Öyle ki Samsung henüz galaxy s6 edge ve galaxy s6 yeni tanıtmasına rağmen internette galaxy s7 özellikleri böyle olacak v.s. diye yalan haberler gezmektedir.

Bu haberleri yapan internet siteleri ise anlamsız içerik ve sağdan soldan duyulanları toparlayarak galaxy s7 hakkında herhangi bir nokta kadar içerik olmamasına rağmen hemen haberlerini yapmaya başlamışlar.Arama motoruda artık o kadar saçma atmasyon teknoloji haberleri ile dolduki artık giriş yapanlar sitelerin adreslerini bile ezberledi.O siteler pas geçiyor. Galaxy S7 2016 yılında çıkacak.

Fakat şu an herhangi bir galaxy s7 haberleri yoktur.Bu tarz haber içerikleri tamamen şişirme yada atmasyon olarak gözüküyor.