Android HaberleriBilim ve Teknoloji

Micromax Canvas Sliver 5 Duyurusu Resmi Olarak Yapıldı

Akıllı telefon pazarının en büyük üretici ülkeleri sıralamasında ilk üç sırada yer alan Hindistan menşeili Micromax tarafından geliştirilen ve akıllı telefon pazarının en ince cihazı olduğu ifade edilen Micromax Canvas Silver 5 duyurusu gerçekleştirildi.

Çin menşeili Oppo tarafından geliştirilen R5 modelinin 4.9mm kalınlığında olduğu, Vivo X5 Max isimli modelin ise 4.8mm kalınlığında olduğu ifade edilirken cihazların bu inceliğe ancak kameralarını biraz dışarda bırakarak ulaşabildikleri değerlendirmesi yapılırken Micromax tarafından geliştirilen yeni model Canvas Silver 5 modelinin bütün aksesuarları tek bir tasarıma dahil edilmiş hali ile 5.1mm olduğu belirtildi.

1280*720 piksel ekran çözünürlüğüne sahip olduğu, 4.8″ ekran genişliğine sahip olarak kullanıcı karşısına çıkacağı belirtilirken cihazın Gorilla Glass 3 ile sağlamlaştırılmış bir ekran ile piyasaya gireceği belirtildi. Cihazın Google Android Lollipop 5.0 güncellemesi alarak piyasaya gireceği ve toplam 97 gram ağırlığa sahip olacağı belirtildi.

Arka yüz kamerası olarak 8 MP Sony IMX219 sensör teknolojisinden faydalanılarak hazırlanan bir kamera bulunduğu, ön yüzünde ise 5 MP çözünürlüğe sahip bir kamera olduğu ifade edildi. Cihazın Qualcomm tarafından geliştirilen dört çekirdekli Snapdragon 410 ile satışa sunulacağı belirtilirken, 2 GB sistem belleği ve MicroSD kart ile arttırılabilir 16 GB dahili veri depolama kapasitesine sahip olarak satışa sunulacağı belirtiliyor.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu