Bilim ve Teknoloji

Gmail şifresi değiştirmek için telefondan güvenlik kodu alma

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda mecburen Gmail oturumu ile telefonu açıp kullanmanız gerekmektedir.Aksi takdirde play store gibi önemli bir yere giriş yapamıyorsunuz.

İlk Gmail hesabımız ile oturum açtıktan sonra otomatik şifre girişi yaptığımız için Gmail şifremizi bir süre sonra unutuyoruz.Eğer bir bilgisayarda açmamız gerektiği zaman şifreyi hatırlamıyorsanız çok kolay bir yöntem ile Gmail oturumunuzu açabilirsiniz.

İlk olarak bilgisayarda giriş yaptığınız Gmail oturumuna şifremi unuttum deyiniz.Sizlere seçenek çıktığında tek kullanımlık kod bölümüne giriş yapınız.Daha sonra bilgisayar ekranında telefonunuz ile son oturum yapıldığını telefonunun markası gözükecek ve bu şekilde çok rahat bir şekilde işleminizi yapacaksınız.

Tek kullanımlık kod için telefonunuzdan Ayarlar-Google-Güvenlik kodu bölümünden tek seferlik oluşturan kodu bilgisayara giriş yapınız.

Artık şifrenizi tekrar oluşturmanız için sizi sayfaya yönlendirecektir.

Not: Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız bir yorum yazarak ulaşabilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Daha önce giriş yaptığın bir telefondan güvenlik kodu alabiliyorum ama Şifremi unuttuğum için başka bir yerden giriş yapamıyorum bu güvenlik kodunu kullanarak telefonuma nasıl giriş yapabilirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu