Bilim ve Teknoloji

Galaxy S6 Edge ve S6 Wi-Fi Modem olarak nasıl kullanılır (Resimli Anlatım)

Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6 Wi-Fi Modem olarak kullanarak Bilgisayarı telefona bağlayıp nasıl internete girerim

1

Günümüz teknolojisinde artık hemen hemen her akıllı telefonun internet paketi olmaktadır.Önceden hatırlarsanız evlerde 4 GB sınırlı internet olduğu zaman çok sevinirdik.Artık cep telefonları 4 GB paketli oluyor. Durum böyle olunca cep telefonlarını wi fi modem olarak kullanıp, bilgisayarınızı telefona bağlayıp heryerde internete girebilirsiniz.

Bir ara hatırlarsanız taşınabilir modemler çıkmıştı.Çok fazla sürmeden akıllı telefonlar bu modemlerin yerini aldı. Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6 telefonu olanlar wi-fi modem nasıl yaparım diye düşünüyorsanız teknoscool.com olarak sizlere anlatmak istedik.

1.ADIM

s6 edge modem yapma

Telefonunuzda Ayarlar sekmesine tıklayın ve yukarıdaki seçenekler açılacaktır.Bu ekrandaki yazı karakterleri neden değişik diyorsanız ekran ayarlarından yazık karakteri değiştirilmiştir.Neyse kaldığımız yerden devam edelim. Ayarlar-Diğer ayarlar sekmesine tıklayın.

2.ADIM

S6 EDGE MODEM

Ayarlar-Diğer ayarlar sekmesinden İnternet paylaşımı ve mobil erişimi sekmesine tıklayınız. Burada Cihazınızın mobil veri bağlantısını USB,Wİ-Fİ veya bluetooth ile aktarma sağlayan bölümdür.

3.ADIM

3.modem

Ayarlar-Diğer ayarlarİnternet paylaşımı ve mobil erişimi sekmesinden sonra yukarıdaki resimde kırmızı ile işaretlenmiş butonu aktif hale getiriniz.

4.ADIM

4.modem

Ayarlar-Diğer ayarlarİnternet paylaşımı ve mobil erişimi sekmesinde iken telefonuzun seçenekler butonuna basın ve yapılandır seçeneğine giriş yapınız.

5.ADIM

5.modem

Açılan sekmede wi-fi bağlantı adınızı yazınız ve şifrenizi belirleyin.İşlemler bu kadardır.

Daha sonra bilgisayarınızdan wi-fi modem ağlarını tarayın ve telefonuzun ismini bulduktan sonra bağlanın.

 

Not: Eğer yapamazsınız yorum yazarak sorununuzu iletin ve gerekli yardımı size iletelim.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu