Bilim ve Teknoloji

Et işareti çıkmıyor – @ Et İşareti Nasıl Yapılır

@ Et işareti çıkmıyor, bu sorunu nasıl çözebileceğim diye arama yapıyorsanız sizlere hazırladığımız bu yazının faydası olacaktır.

et-isareti-nasil-yapilir

Günümüz teknolojisinde @ (et işareti) internet üzerinde kullandığımız sık bir işaret olduğunu belirtelim.E-mail adresinize giriş yaparken et işareti kullanmaktayız.Bir ziyaretçimiz bu işareti yapamadığını ve hangi tuş kombinasyonları ile et işareti nasıl yapılır konusunda destek istemiştir.Et işareti’ni daha önceden yapıyorsanız ve bir süre sonra aynı tuş kombinasyonu ile yapamıyorsanız büyük ihtimal klavyenizden sorun vardır.

@ Et İşareti Nasıl Yapılır

Türkiye’de Q klavye kullanmaktayız.F klavye artık neredeyse çevremizde kalmadı diyebiliriz.Türkçe Q Klavye’de @ Et İşareti Yapmak aşağıdaki kombinasyonlardan bir tanesini deneyebilirsiniz.

Alt Gr + Q (Alt gr tuşu Space tuşunun sağında yer almaktadır)

Yukarıdaki kombinasyonu çok fazla tercih etmiyoruz.En çok tercih edilen yöntem ise Ctrl+Alt+ Q tuşlarına aynı anda basmaktır.Bu yöntemi tek elinizle yapabilirsiniz.

Biraz önce bahsettik F klavye kullanımı çok az fakat biz yinede Türkçe F Klavye’de @ Et İşareti Yapmak birkaç yöntemi sizinle paylaşmak istiyoruz.

Alt Gr + F tuş kombinasyonuda yada Ctrl+Alt+ F tuşlarını kullanabilirsiniz.

@ Et İşareti Çıkmıyor ne yapmalıyım

Klavye’de @ Et İşareti çıkmıyorsa bunun iki sebebi bulunmaktadır.Birinci klavyenizde tuşlar çalışmıyordur yada klavye’nin dil’i değişmiş olabilir.Sağ alt köşede dil seçeneği bulunmaktadır.Eğer Türkçe değilse dil’i Türkçe’ye çevirdikten sonra sorun düzelecektir.

Eğer Saatin yayında dil seçeneği gözükmüyorsa, Denetim Masasında bulunan “Dil” bölümünden Türkçe dil seçeneğini ekleyebilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. merhaba klavyem çalışıyor bölge ve dil bölümünden baktım klavyenin dili de türkçe yani tr defalarca ctrl alt-gr yapıp et işaretini çıkarmaya çalıştım ama yinede olmuyor bir yardım edermisiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu