Bilim ve Teknoloji

Dünyanın en popüler torrent sitesini Google engelledi

Torrent sitesi filtreye girdi!

zararlı site

İnternet dünyasında torrent denilince akla gelen ilk ve en popüler sitesi olan thepiratebay.se sitesine bugün dünyanın en büyük arama motoru olan google’dan darbe geldi.Chrome ve Firefox internet tarayıcılarından siteye girmeye çalışanların karşısına ” zararlı site” uyarısı gelmektedir.

The Pirate Bay sitesi yıllar önce telif hakları nedeni ile dava açılmış ve tüm dünya yakından izlemişti.Son zamanlarda yaşadığı sorunlardan sonra google’dan bu şekilde bir engelleme yemisi ile google’dan gelen trafik sayısı neredeyse sıfıra indiğini söyleyebiliriz.

The Pirate Bay için Google’dan zararlı site kararı!

Bugün itibariyle The Pirate Bay’a Google Chrome ve Mozilla Firefox üzerinden giriş yapmak isteyen kullanıcılar, yanıltıcı veya zararlı site uyarısı ile karşılaşıyorlar.

İnternet dünyasında o kadar çok torrent sitesi bulunurken sadece The Pirate Bay için neden böyle bir karar aldığına kimse anlam veremedi.Daha önceki zamanlarda da google otomatik algoritmaları nedeni ile bir çok site yanlışlıkla filtreye girdiğine şahit olmuştuk.Sitenin yöneticileri google’da tekrar değerlendirme yaptıklarını ve sitelerinde hiç bir şekilde zararlı içerik barındırmadıklarını belirtmişlerdir.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu