Bilim ve Teknoloji

DJI Spark Türkiye fiyatı netleşti gibi

Drone denilince akla ilk gelen markalardan olan DJI’nın yeni modeli spark tanıtıldı.Drone tutkunlarının sayısı son zamanlarda oldukça artmaya devam ediyor.

Görüntülü drone modelleri kalitelerine göre fiyatlarıda oldukça yükseklere ulaşmaktadır.Büyük drone’ları uçurmak hem zor olduğu gibi oldukçada pahalıdır.DJI’nın yeni drone modeli spark oldukça küçük ve işlevi boyutuna göre oldukça fazla diyebiliriz.Tabi bu model küçük olduğu için malesef rüzgarsız havalarda stabil uçuş sergilemektedir.

DJI Spark’ın özelliklerine baktığımızda kamera’da canlı olarak görüntünde tıkladığınız yere drone gitmektedir.Diğer bir özelliği ise ActiveTrack ile tanımladığınız hedefi otomatik olarak takip edebilmektedir.Otomatik olarak selfei çekmesini istersenizde ellerinizi kaldırarak sizi tanır ve fotoğrafınızı çeker. Spark’ın kamerası, 25 mm eşdeğeri odak uzunluğuna sahip f / 2.6 geniş açılı lense sahiptir.Videolarınızı ise 1080p çözünürlüğünde çekmektedir.Drone’lar pahalı olduğu için kaza kırım olayı kullanıcıların en büyük korkularınadan bir tanesidir.Spark ise önüne çıkan engelleri otomatik olarak algılıyor ve kendisine göre en uygun uçuş profilini çizmektedir.Eğer piliniz azaldıysa otomatik olarak evine dönüş yapabilmektedir.Ayrıca kumanda da ne kadar daha uçuş yapabileceğini söylemektedir.

DJI Spark Türkiye satış fiyatı ise şimdilik ön sipariş olarak 2699 TL olarak gözükmektedir.Ön siparişten sonraki fiyatı konusunda ise herhangi bir netlik bulunmuyor.DJI Spark yurtdışı fiyatı ise 499 dolar’dır.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu