Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

DJI Phantom 4 Advanced eğitimi ve kurulumu ücretsiz

Drone’lar son zamanların en popüler hobi araçları arasında yer alıyor.

Piyasada birçok kameralı Drone bulunuyor fakat aralarında zirvede olan marka ise DJI Phantom modelleridir.Evet bu modeller biraz pahalı ama en güvenlik donanımlı ve kaliteli malzeme desteği ile ayrıcalık yaratıyor.Hobicilerin en çok korktuğu olay ise Drone’ı kaza-kırım’a uğratmaktır.DJI Phantom 4 modelinde engel tanıma sistemleri olduğu için kazalar sıfıra iniyor diyebiliriz.

Eğer ilk defa DJI Phantom 4 Advanced modeli alacaksanız ve kullanmayı hiç bilmiyorsanız bizim size tavsiyemiz SamsungWa’dan almanızdır.SamsungWa.com2da DJİ Phantom 4 Advanced modeli alanlara ücretsiz kurulum ve 1 saat eğitimi sizlere hediye ediyorlar.Eğer bu hobiden hiç anlamıyorsanız ve iyi bir para vermeyi düşünüyorsanız bu kampanyayı kesinlikle dikkate alınız.

Teknolojik donanım olduğu için kurulumunu yapmak ve kullanmak gerçekten çok zordur.Daha önce deneyiminiz yoksa paranızı çöpe atmamak için inceleyin deriz.Tek dezavantaj ise malesef ücretsiz kurulum ve 1 saatlik hediye eğitimi İstanbul ilinde yapılmasıdır.

SamsungWa’da DJI Phantom 4 Advanced 5999 TL‘den satılmaktadır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

DJI Spark Türkiye fiyatı netleşti gibi

Drone denilince akla ilk gelen markalardan olan DJI’nın yeni modeli spark tanıtıldı.Drone tutkunlarının sayısı son zamanlarda oldukça artmaya devam ediyor.

Görüntülü drone modelleri kalitelerine göre fiyatlarıda oldukça yükseklere ulaşmaktadır.Büyük drone’ları uçurmak hem zor olduğu gibi oldukçada pahalıdır.DJI’nın yeni drone modeli spark oldukça küçük ve işlevi boyutuna göre oldukça fazla diyebiliriz.Tabi bu model küçük olduğu için malesef rüzgarsız havalarda stabil uçuş sergilemektedir.

DJI Spark’ın özelliklerine baktığımızda kamera’da canlı olarak görüntünde tıkladığınız yere drone gitmektedir.Diğer bir özelliği ise ActiveTrack ile tanımladığınız hedefi otomatik olarak takip edebilmektedir.Otomatik olarak selfei çekmesini istersenizde ellerinizi kaldırarak sizi tanır ve fotoğrafınızı çeker. Spark’ın kamerası, 25 mm eşdeğeri odak uzunluğuna sahip f / 2.6 geniş açılı lense sahiptir.Videolarınızı ise 1080p çözünürlüğünde çekmektedir.Drone’lar pahalı olduğu için kaza kırım olayı kullanıcıların en büyük korkularınadan bir tanesidir.Spark ise önüne çıkan engelleri otomatik olarak algılıyor ve kendisine göre en uygun uçuş profilini çizmektedir.Eğer piliniz azaldıysa otomatik olarak evine dönüş yapabilmektedir.Ayrıca kumanda da ne kadar daha uçuş yapabileceğini söylemektedir.

DJI Spark Türkiye satış fiyatı ise şimdilik ön sipariş olarak 2699 TL olarak gözükmektedir.Ön siparişten sonraki fiyatı konusunda ise herhangi bir netlik bulunmuyor.DJI Spark yurtdışı fiyatı ise 499 dolar’dır.