Bilim ve Teknoloji

BİMCELL Arayanı bil açma ve kapatma işlemi

BİMCELL arayanı bil nasıl açılır ve nasıl kapatılır konusunda yardım istiyorsanız işte size detaylar!

bimcell arayanı bil servisi

GSM Operatörlerinde en çok kullanılan servislerden bir tanesi ise kesinlikle arayanı bil servisidir.Telefonunuz kapalı kaldığında yada ulaşılamadığında sizi arayanların kim olduğunu merak ettiğinizde imdadınıza arayanı bil servisi yetiştirmektedir.Bir ziyaretçimiz BİMCELL arayanı bil servisi hakkında bilgi istemiştir.Teknoscrool.com olarak BİMCELL resmi internet sayfasında yazan bilgileri sizinle paylaşmak istedik.

BİMCELL ARAYANI BİL NEDİR

ArayanıBil servisi sayesinde, telefonunuz kapalıyken, ya da telefonunuz açık olduğu halde aranmak istemediğinizde, sizi kimin, kaç kere ve ne zaman aradığını telefonunuza gelecek bir kısa mesajla öğrenebilirsiniz.

Servis kapsamında iletilen ŞimdiAra SMS’leri de arayarak ulaşamadığınız bir BİMcell abonesi telefonunu açar ve ulaşılabilir hale gelirse, aradığınız kişinin ulaşılabilir konumda olduğunu kısa mesaj olarak size bildirir.

BİMCELL ARAYANI BİL ÜCRETLİ Mİ? AYLIK ÜCRETİ NE KADAR

ArayanıBil ve ŞimdiAra servislerimiz tek bir servis olarak sunulmaktadır. Servisimizi aylık vergiler dahil sadece 1,49 TL karşılığında kullanabilirsiniz.

BİMCELL SESLİ MESAJLAR NASIL DİNLENİR?

Ayrıca ArayanıBil servisiniz aktif iken ulaşılamadığınız durumda sizi arayan aboneler size sesli mesaj bırakabilirler. Bırakılan sesli mesajları 888’i ücretsiz arayarak dinleyebilirsiniz.

Ulaşılamayan Durumlar İçin Arayanı Bil

Ulaşılamayan durumlar için ArayanıBil servisiniz aktifse, telefonunuz kapalıyken ya da ulaşılamaz durumdayken ArayanıBil servisi devreye girer ve telefonunuzu açar açmaz size kimin, kaç kere ve ne zaman aradığını bir SMS’le bildirir.

Her Durum İçin Arayanı Bil

Her Durum için ArayanıBil servisini, telefonunuz açık olduğu halde rahatsız edilmek istemediğiniz durumlar için kullanmalısınız. Her Durum için ArayanıBil servisiniz aktifken, telefonunuz açık olsa dahi çağrı almazsınız, sizi arayanlar “ulaşılamıyor” anonsunu dinlerler. O sırada size gelen çağrılar ArayanıBil sistemine yönlenir ve ArayanıBil servisinden o anda sizi kimin aradığı telefonunuza kısa mesaj olarak gelir.

BİMCELL ARAYANI BİL AKTİF ETME VE İPTAL ETME NASIL YAPILIR?

ArayanıBil servisini aşağıdaki yöntemlerle aktif edebilir ya da iptal edebilirsiniz.

SMS’le ArayanıBil servisini ulaşılamayan durumlarda aktif etmek için “ARAYANIBIL ACIK” yazıp, iptal etmek için “ARAYANIBIL IPTAL” yazıp 5555’e kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu