Bilim ve Teknoloji

Bazı WhatsApp ipuçları

WhatsApp kullananlara bazı ipuçları vermek istedik.Belki bilmediğiniz bazı özellikleri öğrenmiş olacaksınız.

Grup İsmini Değiştirin

Grup ismini değiştirmek için; İOS’ta Grup bilgileri – Grup İsmine tıklayın. Android’de ise; Kalem simgesine tıklamanız gerekli. Grup resmini değiştirebilmek içinse; bilgilere tıklayarak resmi değiştirin.

Arşive Gönderim Yapın

Sohbet listenizi temizlemek için Android’de; Sohbet listeleri üzerinde parmağınızı basılı tutun. Açılan menüden Sohbet Arşivle kısmını seçin. İphone telefonlarda ise; Sohbet kısmında alakalı sohbeti sol kısma çekin. Daha düğmesinden yardım alarak Arşivle kısmını seçin.

Uzun Video Gönderin

Uzun olan videoların gönderimi için bazı uygulamalara ihtiyacınız olacak. Play Store mağazasından Video Trimmer Gru uygulamasını indirin. Select video kısmına tıklayın. Göndereceğiniz filmi seçin. Video Size kısmına tıkladıktan sonra kalitesini 320p’ye getirin. Video Quality’i seçtikten sonra Custom olarak işaretleyin. OK kısmına tıklayın ve Compress’i seçin. Sohbeti açın ve ataç kısmından Galeri ve video zip kısımlarına tıklayarak gönderme işlemini başlatın.

Rastgele Veri Gönderin

Fotoğraflarınızı orjinal boyutlarda gönderebilmek için; WhatzApp File Sender uygulamasını indirip kurun. Orjinal boyutlarda fotoğraf göndermenin tadını çıkarın.

Sayfa Değişimi Yapın

Yalnızca bilgisayarda Whatsapp uygulaması; sohbet ile kişilerin düzenli olması için; Chrome tarayıcısında Whatsapp RTL kullanın. RTL Right ve Left anlamlarına gelmektedir.

Uygulama Boyama Kullanın

Sohbetlerinizi renklendirmek için Z- Art uygulamasını indirin. Skeçler ve balonlu fotoğraflar ekleyin.

Whatsapp Temizliği Yapın

Biriken fotoğraf ve videolar zaman geçtikçe hafızayı zorlayabilir. Bunun için WCleaner for WA uygulamasını indirip kurun ve ihtiyacınız olmayanları telefonunuzdan temizleyin.

Enter ile Gönderin

İletilerinizi kısa yoldan enter tuşu ile göndermek için; Ayarlar – Sohbet Ayarları – Enter tuşu gönderir kısmını işaretleyerek fonksiyonu kullanabilirsiniz.

Yeni Kişi Resimleri

Telefonunuza Android telefonlar için; Contact Photo Sync uygulaması kurup rehberdeki kişi resimlerini WhatsApptakilerle yer değiştirebilirsiniz. Uygulamayı kurduktan sonra OK kısmına tıklayarak kolay yoldan değiştirme işlemini başlatabilirsiniz.

Profil Fotoğrafınızı Kilitleyin

Resminizi sizi tanımayan kişilere karşı kilitleyin. Yalnızca arkadaş listenizdekilerin göreceği duruma getirin. Ayarlar- Hesap- Gizlilik- Profil fotoğrafına tıklayarak resminizi yalnızca kişi listenizdekilerin göreceği duruma getirebilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu