Araba Haberleri

Yeni Volkswagen Arteon yorumları ve yakıt tüketimi

Almanya menşeli Volkswagen, BMW ve Audi gibi sektörün lider isimleriyle yarışmak ve daha ‘premium’ seviyeye yükselmek istiyor.

Bu amaçla da yeni otomobiller tasarlarken, Volkswagen CC yerine geçen Arteon modeli de ilk adımlar arasında.

BMW 4 serisiyle Audi A5 Sportback modellerini andıran Volkswagen Arteon, CC ile Passat modellerinin geliştirilmiş bir karışımı konumunda.

Yeni Volkswagen Arteon Özellikleri

4862mm uzunluğundaki, 1871mm genişliğindeki yeni Arteon, hem BMW serisi Gran Coupe, hem de Audi A5 Sportback’ten daha büyük bir araç. Hatta genel olarak Passat’tan da daha geniş. Fakat VW, Arteon’u farklı bir model olarak değerlendirmenizi istiyor ve bu yüzden yeni isim seçti, yeni teknolojiler ekledi.

Bu noktada Volkswagen, müşterilerine 2 motor seçimi sunuyor; 276 beygir turbo ve 237 beygir 2 litrelik bi-turbo dizel. Her iki modelde de 7 vitesli otomatik şanzıman ve 4MOTION standart olarak yer alırken, araç Ekim ayında satışa çıkacak. Araçta comfort, normal ve spor gibi modlar yer alırken, yine de 4 serisi BMW’lerdeki sürüş dinamiklerini beklemeyin. Arteon daha çok şık, geniş bir araba olarak tasarlandı ve 4 kapılı spor otomobiller kategorisinde değil.

2.0 litrelik bi-turbo dizel motor oldukça güçlüyken, 0-100km hıza 6.5 saniye içinde erişiyor. 500Nm torka sahip yeni Volkswagen Arteon Türkiye satış fiyatları ise şu şekilde;

 

Yeni Arteon yakıt tükemi ne kadar?

Şehir içi yakıt tüketimi ortalama olarak 7.1,
Şehir dışı yakıt tüketimi ortalama 5.1,
Karışık yakıt tüketimi ise 5.9 olarak resmi internet sitesinde yazmaktadır.Tabi bu yakıt tüketimleri kullanıma göre değişmektedir.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu