Kategoriler
Araba Haberleri

Volkswagen Arteon Elegance ve R-Line fiyatları netleşti

Volkswagen Arteon almayı düşünüyorsanız ve paketlerin fiyatları konusunda bilgi arıyorsanız sizleri ufaktan bilgilendirmek istedik.

Volkswagen Arteon cenevre fuarında tanıtıldıktan sonra tasarımı ve üstün donanımı ile hayranlık yarattı.Tabi bu kadar donanımlı ve güzel bir arabaya sahip olmanında belli bir maliyeti var.Volkswagen Arteon hem sportif tasarımı hem sedan bir araba genişliği ile cezbediyor.Arteon modeli ülkemizde 2 farklı pakette satılacak.En düşük Arteon fiyatı 295.500 TL’den başlayıp 328.400 TL’ye kadar çıkmaktadır.Tabi ekstradan renk farklılığı ve açılır tavan istiyorsanız fiyat farkını vermeniz gerekmektedir.Arteon Elegance paketinde 150 ve 240 BG olan 2 farklı motoru bulunuyor.Her iki elegance paketi 2.0 TDI motora sahiptir.R-Line paketide 240 BG 2.0 TDI motor yer almaktadır.

Yeni Arteon 2.0 TDI SCR 150 PS DSG (Elegance) 295.500 TL

Yeni Arteon 2.0 TDI SCR 240 PS 4M DSG (Elegance) 328.400 TL

Yeni Arteon 2.0 TDI SCR 240 PS 4M DSG (R-Line) 328.400 TL

Hem spor olsun hem geniş bir aracım olsun dikkatler üzerimde olsun diyorsanız Volkswagen Arteon tam size göre diyebiliriz.

Kategoriler
Araba Haberleri

Yeni Volkswagen Arteon yorumları ve yakıt tüketimi

Almanya menşeli Volkswagen, BMW ve Audi gibi sektörün lider isimleriyle yarışmak ve daha ‘premium’ seviyeye yükselmek istiyor.

Bu amaçla da yeni otomobiller tasarlarken, Volkswagen CC yerine geçen Arteon modeli de ilk adımlar arasında.

BMW 4 serisiyle Audi A5 Sportback modellerini andıran Volkswagen Arteon, CC ile Passat modellerinin geliştirilmiş bir karışımı konumunda.

Yeni Volkswagen Arteon Özellikleri

4862mm uzunluğundaki, 1871mm genişliğindeki yeni Arteon, hem BMW serisi Gran Coupe, hem de Audi A5 Sportback’ten daha büyük bir araç. Hatta genel olarak Passat’tan da daha geniş. Fakat VW, Arteon’u farklı bir model olarak değerlendirmenizi istiyor ve bu yüzden yeni isim seçti, yeni teknolojiler ekledi.

Bu noktada Volkswagen, müşterilerine 2 motor seçimi sunuyor; 276 beygir turbo ve 237 beygir 2 litrelik bi-turbo dizel. Her iki modelde de 7 vitesli otomatik şanzıman ve 4MOTION standart olarak yer alırken, araç Ekim ayında satışa çıkacak. Araçta comfort, normal ve spor gibi modlar yer alırken, yine de 4 serisi BMW’lerdeki sürüş dinamiklerini beklemeyin. Arteon daha çok şık, geniş bir araba olarak tasarlandı ve 4 kapılı spor otomobiller kategorisinde değil.

2.0 litrelik bi-turbo dizel motor oldukça güçlüyken, 0-100km hıza 6.5 saniye içinde erişiyor. 500Nm torka sahip yeni Volkswagen Arteon Türkiye satış fiyatları ise şu şekilde;

 

Yeni Arteon yakıt tükemi ne kadar?

Şehir içi yakıt tüketimi ortalama olarak 7.1,
Şehir dışı yakıt tüketimi ortalama 5.1,
Karışık yakıt tüketimi ise 5.9 olarak resmi internet sitesinde yazmaktadır.Tabi bu yakıt tüketimleri kullanıma göre değişmektedir.