Kategoriler
Araba Haberleri

Opel Astra Partikül Filtresi Dolu.Sürmeye Devam ediniz uyarısı

Opel Astra Partikül filtresi dolu uyarısı alıyorsanız ve nasıl çözebileceğine dair bilgi arıyorsanız bu yazımız tam size göredir.

opel-astra-partikul-filtresi-dolu

Opel Astra dizel araç kullananların en çok karşılaştığı can sıkıcı durumlardan bir tanesi ise kesinlikle “Partikül Filtresi Dolu.Sürmeye Devam ediniz” uyarısıdır.Bu uyarı ekrana geldiğinde arabanın bilgisayar ekranını kullanamıyorsunuz ve sağ göstergede devamlı olarak ışık yanıp sönmektedir.Bu sorun ile karşılaşanlar hemen panik yapıp ne yapacağını şaşırıp servisi aramaktadırlar.Bu sorun arabanın çekişinide etkileyebilir.Ayrıca aracınızda start stop özelliği bulunuyorsa devreye girmeyecektir.İlk olarak size ekranda sürmeye devam edin uyarısı verecek.Eğer bir süre daha arabayı devirsiz kullanmaya devam ederseniz bu sefer zorunlu sürmeye devam edin yarısı alacaksınız. Gelelim Opel’de yaşanan bu sorunun nasıl gidereceğinize.

Araç trafiğinin rahat olduğu bir yola çıkın ve 4. vites’de 3000 devirin aşağısına düşmeyin.Yaklaşık olarak 30 km içinde bu sorun ortadan kalkmaktadır.Amaç arabayı devirli kullanmaktır.Birçok kişi arabayı durduğu yerde gaza basıp geçeceğini düşünmektedir.Fakat bu çok vaktinizi ve yakıtınızı tüketecektir.Mecburen uzun yola çıkıp uzun süre devirli kullanmanız gerekmektedir.Işık sönesiye kadar 3000 devir aşağısına inmeyin.Eğer ışığı söndürmeden kullanmaya devam ederseniz partikül filtrenizi daha çok dolduracaksınız ve temizlemeniz daha zor olacaktır.

Bu sorunu çözdükten sonra gelelim bir daha nasıl bu uyarıyı almamaya.İlk olarak aracınızı çok devirsiz kullanmamanız gerekmektedir.Devirsiz kullanım ve dur kalk ile filtre çok çabuk dolabilmektedir.Arada sırada 3000 devir üzerinde birkaç dakika sürünüz.Yakıt tasarrufu edecem diye devirsiz kullanırsınız, partikül filtresi dolu uyarısı aldığınızda yapmış olduğunuz yakıt tasarrufunu fazlasıyla geçeceksiniz.

[Toplam: 6   Ortalama: 2.8/5]

“Opel Astra Partikül Filtresi Dolu.Sürmeye Devam ediniz uyarısı” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir