Apple iOS Haberleri

Apple Tarafından iOS 9 Tanıtımı Gerçekleştirildi

Apple Tarafından iOS 9 Tanıtımı Gerçekleştirildi

Apple iOS 9

Apple tarafından iOS 9 tanıtımı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Uluslarası Geliştiriciler Konferansı – WWDC esnasında tanıtımı yapıldı. iOS 9 versiyonunun hali hazırda geliştiriciler için ön izleme sürümü piyasada olacağı ve bu yıl sonunda kullanıma başlanacağı ifade edilirken geliştirilen yeni işletim sisteminde en dikkat çeken özellik Siri oluyor.

Siri uygulamasının %40 civarında daha hızlı ve işlevsel bir fonksiyona kavuştuğu ifade edilirken çeşitli sorgulara çok daha kabul edilebilir tepkiler vermesiyle dikkat çekiyor.

iOS 9 ile gelen bir yeni uygulama ise bilmediğiniz bir numaradan aranmanız halinde daha önce size gönderilmiş olan e-postaların içeriğinin taranması daha sonra ise bu e-postalar içerisinde bu numaranın geçmesi durumunda e-postayı size göstererek konu ile ilgili bilgi sahibi olmanızı sağlıyor olması şeklinde değerlendiriliyor.

iOS 9’un beraberinde getirdiği Notlar uygulamasında gerçekleştirilen bir diğer yenilik ise notlar sekmesine eklenen ögelerin geliştirilmiş olması. Fotoğraf, harita yahut web sayfası bağlantısının notlar bölümüne eklenebilir olması, çeşitli çizim ögelerinin de bu uygulamaya dahil edilebiliyor olması ilgili notlar uygulamasının oldukça fonksiyonel bir yapıya kavuşturulduğunun sinyallerini veriyor.

Apple tarafından gerçekleştirilen bir diğer yenilik ise Newsstand uygulamasının aktif edilmesi. Çeşitli kurum ve kuruluşların dijital yayınlarının kolaylıkla kullanıcıya ulaşmasına olanak sağlayan uygulama ile çeşitli görsel ve video haberlerinin kısa sürede yayına alınabilir hale geldiği ifade edildi.

Berlin, Londra, Chicago, San Francisco, New York, Toronto, Baltimore, Philadelphia, Mexico City ve Washington, D.C şehirlerinin desteklendiği Apple Haritalar servisinin henüz Türkiye’de bir şehrin dahil edilmediği ifade edildi. Çeşitli özelliklerin de dahil edildiği Apple Haritalar servisinde yemek mekanları, otobüs durakları gibi noktalarında dahil edildiği belirtildi.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu