Genel

Üniversiteyi yarıda bırakıp milyoner olan 15 başarılı İsim

Üniversite okumak her insanın hayalidir. Çünkü insan hayallerine en yakın üniversite ile başlar ve devam eder. Fakat sorun sadece üniversite okumak değildir.

bill gates

Burada en önemli etken üniversiteyi sadece geçmek değil bir de bunu gerçekten taşıyabilmektir. Bazı insanlar üniversiteyi okurken bunun yeterli olacağını düşünürler. Fakat bu yeterli değil. İnsan kendi ekseninde yaşadığı sürece daha fazla bilgiye ihtiyaç duyar. Bunu görerek, hissederek, gezerek ve çeşitli araştırmalar yaparak öğrenir. Bunun için ilk önemli kural gideceği yolun ince şeridini geçebilme ve bu yolda takılmadan yürüyebilmektir. Öyle şaşırtıcı durumlarla karşılaşmaktayız ki bunların en güzel örneğini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bakalım Üniversiteyi yarıda bırakıp milyoner olan 15 başarılı isim kim sizlere şimdi bu özel isimlerden bahsedeceğiz.

İşte O Başarılı 15 Milyoner

Öncelikle başarıyı elde etmek için, insanların küçük işlerle işi olmadığını söylemek istiyoruz. Eğer bir hedef varsa ve bu hedefi tam isabet tutturmak gerekirse burada üniversite yeterli olmayabilir. Bunun için akıl gücünü devreye çıkartmak gerekir. Hayatınızı nasıl kolaylaştırmak ve acaba ne yaparsam çok tutar fikri üzerinde çalışmak gerekir. Bunun için çok çalışmak ve çalıştığın dersin gerçek anlamda ne olduğunu kavramak gerekir. Milyoner olup da üniversiteyi yarıda bırakanları duyduğumuzda hayretlere düştüğümüz zamanlar oldu. Bu nasıl olur ve bunun için olağanüstü bir güce sahip mi olmak gerekiyor soruları ile karşılaştığımız dakikalar oldu. Bütün bunların tek cevabı bu soruları kendimize sorarken o sorunun cevabını verebilmektedir mesele. İşte o zaman düşünce gücü böylece harekete geçiyor ve sizi yüksek bir mevkide yer almanıza katıda bulunuyor. İşte o başarılı 15 milyoner! Gündeme bomba gibi oturan ve sürekli onların adını duyduğumuz başarılı milyonerler…

Bill Gates: 5 yıldır bilgisayar programcılığı ile uğraşan, harward üniversitesine devam eden Gates,13 yaşında iken tic-tac-toe oyununu bilgisayar versiyonunu icat etmişti. Bu yeteneğini fark eden ve kendini bu konuda geliştirmek isteyen Gates 1975 yılında üniversite eğitimini yarıda bırakıp, sürekli bilgisayar programcılığı ile adını dünya’ya duyurdu. Şuan sayılı milyonerden birisidir.

Paul Allen: Washington states üniversitesini Gates ile güç birliği yapmak uğruna yarım bıraktı şuanda Microsoft kurucularından birisidir.

Oprah Winfrey: Tennessee üniversitesini sırf medya programcılığı yapabilmek uğruna bıraktı. Daha sonra, medya alanındaki kariyerini arttırmayı başardı. Daha sonra yerel televizyon işletmesinde teklif alarak milyoner olmayı hak etti.

Michael Dell: Tekas üniversitesinde okur iken dell’i kurarak okul yaşamını son verdi. Bilgisayara olan sevgisini geliştirerek daha fazla kar yapmaya başladı. Her bir programdan 80.000 dolar alan Michael del bu kazancı ilerletmeye karar verdi.

John Mackey: Üniversite hayatına alışmayan ve çabuk sıkılan mackey okulu bırakma kararı aldı ve whole foods kurucusu olarak 14 milyar dolar üzerinden marketler zincirinin satışını yapmaya başladı.

Steve Jobs: Reed college üniversitesinden ayrılmaya karar verdikten sonra, atari ve oyun üzerinde video çalışmalarına başladı. Daha sonra, ilk apple ürünü üzerinde çalışarak milyoner oldu.

TY Warner: Hayalinde hep var olan aktörlüğü sürdürebilmek için kalamazoo üniversitesini yarım bıraktı.3 yıl sonra pelüş kedi oyuncaklarını keşfederek 1980 yıllarında dünya’ya adını duyurdu. Derken 1986 yılında bebek oyuncakçılığına atıldı daha sonra 1998 yılında şirket satışları yıllı 1.4 milyar dolardı bu kısa bir sürede 2.5 milyar dolara ulaştı.

Elizabeth Holmes: 2003 yılında sağlık teknolojisini okuyordu. Okulu stanfor’dan sırf theronas şirketini kurmak için ayrıldı ve milyoner oldu.

Math Mullenweg: Houston üniversitesinden wordpressi kurmak için ayrıldı. Şuan sayılı zenginlerden birisidir.

Mark Zuckerber: Şuan facebook’un kurucu olarak bilinen mark, bu işe odaklanmak için harward üniversitesini bıraktı ve milyoner oldu.

Larry Elisson: Dünya’nın en büyük veritabanı şirketini kurarak, iki kez üniversiteden ayrıldı şuan dünya’nın en zenginlerinden birisidir.

Daniel Ek: üniversiteden ayrılıp sportify kurarak ek milyoner oldu.

Jetblue: Utah üniversitesinden ayrılarak, ticari hava yollarını kurarak milyoner oldu.

Aras Ferdowsi: Teknoloji enstitüsünden 3.yılında ayrılmaya karar verdikten sonra; şuan yüz milyonlarca kullanıcısı olan dropboxu start -up dan mevcut haline getirerek milyoner oldu.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu