Genel

Kan Grubuna Göre Karakter Özellikleri

İnsan vücudunda çok önemli bir yere sahip olan sıvılardan biri olan kan hayati bir sıvıdır.

kan-grubu-ozellikleri

Bir damlası bile insan hayatı için değerlidir. Kırmızı renkte olan kan sıvısı damarlarda dolaşarak hayai fonksiyonların yerine getirilmesini sağlar. Hücrelere oksijen ulaşmasını sağlayan kan vücuttan zararlı maddelerin atılmasını sağlar.

Kanla ilgili çeşitli veriler toplanmış ve ilginç sonuçlar ortaya çıkmıştır.

Dünyada 100 kişiden 40’ı 0 RH pozitif
100 kişiden 7’si 0 RH negatif
100 kişiden 34’ü A RH pozitif
100 kişiden 6’sı A Rh negatif
100 kişiden 8’i B RH pozitif
100 kişiden 1’i B RH negatif
100 kişiden 3’ü AB RH pozitif
100 kişiden 1’i AB RH negatif kan grubuna sahiptir.

Dünyada en eski kan grubu ise o olarak açıklanmıştır. 0 grubuna avcı, A grubuna çiftçi, B grubuna göçebe, AB grubuna modern denilmektedir.

Kan gruplarına göre karakter özellikleri birbirinden farklıdır. 0 kan grubunda olan kişilerin kendilerine güvenlerinin tam olduğu ve cesaretli kişiler oldukları ortaya çıkmıştır. A grubuna sahip olan kişilerin ise; sinirli, hassas yapıda oldukları gözlemlenmiştir. B grubundaki kişiler uyumlu ve iletişim yeteneği yüksek kişilerdir. AB grubundaki kişiler ise; çekici, ilginç insanlar oldukları ortaya çıkmıştır.

Kan gruplarına göre karakter analizleri aşağıdaki gibidir:

0 Grubu: 0 kan grubuna sahip kişiler daha çok cesaretli ve dayanıklı kişiler olarak bilinirler. Uyumlu olan 0 kan grubu insanları hayatı fazla ciddiye almaz ve iletişim yönünden çok kuvvetlidir. Olumlu ilişkiler kurma konusunda adeta bir usta olan 0 kan grubu insanları sabit karakterli yapıları ile bilinirler. Uç fikirleri ve yaşam şekilleri yoktur. Liderlik özelliğine sahip oldukları için saygı görürler.

A Grubu: Uyumlu bir yaratılış özelliğine sahip olan A grubu insanlarının hisleri çok kuvvetlidir. Araştırma yapmak en büyük zevkleri arasındadır. Hassas bir yapıya sahip oldukları için olaylardan çok fazla etkilenirler. Bu nedenle çoğu zaman içlerine kapanırlar. Çevrelerinde yaşanan olaylara katlanmakta güçlük çekerler.

Paylaşımcı bir ruha sahip olan A grubundaki insanlar sevdikleriyle herşeyi paylaşmaktan zevk duyarlar. Sıkıntılarını çoğu zaman içlerine attıkları için hassas hale gelmişleridr. Depresyon gibi psikolojik hastalıklara yakalanmaya en müsait kan grubudur. A grubunda yer alan kişilerin grip gibi enfeksiyon hastalıklarına yakalanma riski daha düşüktür.

B Grubu: B grubunda yer alan kişiler her yerde konfor yaratma özelliğine sahiptir. Bu nedenle rahatlarına düşkün değillerdir. İlkel toplumlarda bile rahatlıkla hayatlarını devam ettirebilirler. Çok uyumlu bir grup olan B grubu insanları akılcı, düzenli ve sistematik hareketleriyle bilinir. Kendi kararlarını vererek bunları hayata geçiren kişiler yönetmeyi severler. Otoriter oldukları için mizaçları serttir. Askerlik mesleği ve uzmanlık gibi meslekler B kan grubundaki insanlar için uygundur. Yöneticilik yapma kapasitesine sahip oldukları için yetenekleri de son derece gelişmiştir.

AB Grubu: Ab gurubunda olan kişiler sinirli ve kırılgan halleri ile bilinirler. A ve B gruplarının ortak özelliklerini bünyelerinde barındırırlar. Parça bölük karaktere sahip olan Ab grubu insanları kaprisli, tutarsız ve kimi zaman kararsız bir kişilik sergileyebilirler. Çevrelerine çok önem vermeleri nedeniyle sosyal hareketleri azami derecede önemserler. Detaycı bir grup olmayan AB grubu insanları çekici özellikleri ile her ortamda parlar. Dünyada AB grubu insanlar çok azdır. Dünya nüfusunda bu guruba ait kişi oranı %5’dir. Kan gruplarının en iyisi olarak AB grubu gösterilmektedir.

Kan Grubu-Kişilik Arasındaki İlişki

Japon araştırmacıların verilerine göre; kan gruplarının insanların kişilikleri ile yakın bir ilgisi vardır. Japon uzmanlar konuyla ilgili olarak; vücut kimyasının kişiliği etkilediğini ortaya çıkarmışlardır.

A Grubu Kadınları: Çocuklara son derece düşkün olan bu kadınlar eşlerini ihmal etme noktasında çocuk sevgisi beslerler. Para harcamayı severler ve değişiklik onlar için olmazsa olmazdır.

A Grubu Erkekleri: En iyi dost olma özelliğine sahiptirler. Düzenli hayat onlar için vazgeçilmezdir. Eş seçerken son derece titiz davranırlar.

B Grubu Kadınları: Para konusunda oldukça hassas olan bu kadınlar ya fazla eli açıktır yada cimrilikleri ile bilinirler.

B Grubu Erkekleri: Özgürlük onlar için nefes almak kadar önemlidir. Kadınlara aşırı şekilde saygılı davranırlar. Neşeli ve kalabalık bir ailesi olsun ister. Yemek yemeyi çok sever.

AB Grubu Kadınları: Süse en düşkün gruptur. Para harcamayı çok sevmez. Yemek yapmayı çok seven kadınlar şahane yemekler yapar.

AB Grubu Erkekleri: Otoriter yapıları ile dikkat çekerler. Sözünün her ortamda dinlenmesini ister. Hoşgörülü bir yapıya sahiptir. Ev işlerinde eşine yardım etmeyi sever.

0 Grubu Kadınları: Çalışmayı çok severler. Yemek yapmaktan hoşlanmazlar. Alışveriş yapmayı çok sever.

0 Grubu Erkekleri: Kıskanç bir gruptur. Kalabalıkları sevmez. hareketli bir yapıya sahiptir. Çalışkan ve aynı zamanda hediye vermeyi çok seven bir gruptur.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu