Kategoriler
Araba Haberleri

Clio 4 port bagaj fiyatları ve hacimleri nasıl?

Ülkemizde arabalarda port bagaj kullanımı pek yaygın değildir. Genel olarak yurtdışından gelenlerde port bagaj görürüz.

Kategoriler
Araba Haberleri

Megane Aşırı Hız Hatası açma ve kapama

Araba konusunda gelen destek sorularını yanıtlamaya devam ediyoruz. Bu gelen soru oldukça ilgimizi çekti ve araştırıp cevabını herkese vermek istedik.

Bir Renault Megane kullanıcısı hızlı gitmediği halde Aşırı Hız ikazı aldığını ve bu sorunu nasıl çözebileceği konusunda yardım istemiştir.

Renault Megane modellerinde Aşırı Hız Hatası alıyorsanız aşağıdakiler ilginizi çekebilir.

  • Ön camınız temiz değilse,
  • Güneş, kamera görüşünü engelliyorsa,
  • Gece şartları ve aşırı siste araba kullanıyorsanız,
  • Tabelalar okunmuyor; Tabelalar kirli yada önü kapanmışsa,

Aşırı Hız Hatası uyarısını devre dışı bırakabileceğinide hatırlatmak istiyoruz. “Araç”, “Sürüş yardımı”, “Speed alert settings” menüsünü, ardından “ON” veya “OFF” seçeneklerini kullanınız.

Aşırı hız hatası verebilmektedir. Tüm bunlara rağmen arıza devam ediyorsa seyir sisteminden alınan bilgilerde sıkıntı olduğu için servise gitmenizde fayda bulunmaktadır. Vag-Com ile sorun ortaya çıkacaktır. Aşırı hız hatası harici bir sorunuz olursa bize yorum yazarak yada info@teknoscrool.com mail adresimize gönderebilirsiniz.

Kategoriler
Araba Haberleri

Renault Kangoo otomatik kapı kilitleme özelliği aktif etme

Araba konularını takip eden birçok ziyaretçimiz olduğu için elimizden geldiği kadar arabaların özellikleri yada pek bilinmeyen konuları açmaya devam edeceğiz.

Sizlerinde bildiği ve gize göndermek istediği bir gizli özellik olursa ve bize yorum yazarak gönderebilirseniz çok memnun oluruz.

Bu sefer size Renault Kangoo araçlarda araba hareket ettiği zaman otomatik kapı kilitleme özelliğini aktif etmeyi anlatacağız.

  • Aktif etmek için ilk olarak kontak anahtarını takınız ve sadece göstergeleri açınız.
  • Göstergeler açıkken kumandadan kapı kilitleme tuşuna 5 saniye basılı tutunuz.
  • Sinyal sesi geldikten sonra kontak anahtarını çıkarmadan göstergeleri kapatınız. Daha sonra arabayı çalıştırın ve 10 km hıza ulaştığınızda otomatik olarak kapılara kilitlenecektir.
  • Otomatik kapı kilitleme özelliğini devre dışı bırakmak için aynı adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Not: Bu özellik fabrika çıkışlı merkezi kilit sistemi olan Renault Kangoo araçlar için geçerlidir. Kangoo aracınız varsa ve deneyip bize geri dönüş yaparsanız seviniriz.