Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

PUBG Mobile’da hilecileri önlemek için Tencent’e önerimiz var

PUBG MObile oyunu artık hile bildirimlerini hiç dikkate almıyor. PUBG Mobile oyunu hilecilerden dolayı oldukça başı dertte.

Her güncelleme sonrasında yeni güvenlik önlemleri alsalarda maalesef hileciler sadece birkaç gün ortadan kayboluyor ve daha sonra hileciler hilelerine güncelleme yaparak tekrardan haritalardaki yerlerini alıyorlar.

Teknoscrool.com olarak PUBG yapımcı şirketi olan TENCENT şirketine bir önerimiz olacaktır.

Bildiğiniz üzere oyuna Twitter ve Facebook üzerinden giriş yapıyorsunuz. Hileciler banlandıktan sonra yeni bir hesap açıp kaldığı yerden devam ediyor.

İP banlaması yapmayacağını Tencent açıklamıştı. İP bloklama ile bölgedeki kullanıcılarında etkileneceğini açıkladı.

Bizde şöyle bir öneri sunmak istedik.

Üçüncü bir giriş sistemi kurularak cep telefonu numarası ile doğrulama yapılması lazım. Zaten adı üzerinde PUBG Mobile. Bilgisayar kullananların emülatör ile bağlanması adeletsizlik yaratıyor.

Cep telefonu numarası ile doğrulama yapanlar ayrı bir serverda oynaması güzel olur. Eğer hile yaparsa numara ile banlandığında tekrardan cep numarası almak pahalı olacaktır. Bu yüzden hile yapmayı göze almayacaktır.

Basit ve etkileyici bir yöntem. Diyeceksiniz ki koskoca milyon dolarlık bir şirket bunu düşünemedi mi? O zaman açıklama yapsın neden yapmadığını…

Kategoriler
Oyun Haberleri

PUBG kullanıcı şüpheli olarak işaretlendi

İlk çıktığı günden itibaren PUBG yapımcı şirketi Tencent, hilecilere karşı büyük savaş veriyor.

PUBG Mobile oyununa girdiğiniz zaman sol üst köşede BAN butonu göreceksiniz. Bu menü yeni geldi. BAN butonuna bastıktan sonra şikayet ettiğiniz oyuncular hakkında nasıl bir işlem yapıldığını görüyorsunuz. Ayrıca Ban kategorisine girdiğiniz zaman Tencent şirketi Banlama konusunda oldukça detaylı bilgiler verdiğini göreceksiniz. Hilecilere karşı baya bir gelişme sağladıklarını yazmışlar fakat bizce herhangi bir gelişme görmüyoruz. Her zaman olduğu gibi oyunda hileciler cirit atıyor. Her 10 oyunun 7’sinde sona kalan 10 kişiden hemen hepsi hileci.

Ayrıca hile yapanları bildirdiğiniz zaman ban kategorisinde ne işlem yapıldığını takip edebiliyorsunuz. Biz % 100 hileci olan kişiyi rapor etmemize rağmen “kullanıcı şüpheli olarak işaretlendi” kategorisine alındığını gördük. Hileciyi izledik ve yer bulma denilen Wallhack hilesi ile oyunu kazanan hileciyi rapor etmemize rağmen otomatik olarak cevap verildiğini gördük. Kısacası Tencent PUBG Mobile hile konusunda kendisini oldukça geliştirmesi gerekiyor.

Kategoriler
Oyun Haberleri

PUBG Mobile hilecileri önlemenin en basit yöntemi

Her başarılı oyun gibi PUBG Mobile yapımcı şirketi Tencent hilecilere karşı büyük savaş vermektedir.

Çıktığı ilk günden itibaren hilecileri önlemek için çaba göstersede maalesef % 100 başarı sağlanmadı.

Youtube’da oyuncuların şikayetlerini dikkate alarak özen gösterek hile yapanları inceleyip banladıklarını açıkladı. Buna rağmen milyonlarca oyuncuyu tek tek incelemek oldukça zor. Hesabı banlanan hileciler yeniden hesap açıp tekrardan 10 dakika içinde oyuna girip tekrar hile yapabiliyor.

Teknoscrool.com olarak asıl merak ettiğimiz sorunun cevabı neden Facebook ve Google Play hesabı üzerinden oturum açmak yerine cep telefonu doğrulaması ile hesap açılmıyor. Cep telefonu ile oturum açıldığında oyuncu hile yapıyorsa cep telefonu numarası banlansın. Zırt pırt numara alınamayacağı için daha etkili bir hile önceleme yöntemi olacağını düşünüyoruz.

Tabi bu yöntemini biz düşündüysek Tencent firması çoktan düşünmüştür. Peki neden bu yöntemi kullanmıyorlar.

Bu konuda fikri olan varsa bize yorum yazabilirse çok memnun oluruz.