Kategoriler
Donanım Haberleri

Sony PlayStation Oyun Günleri indirim listesi

Sony her yıl olduğu gibi bu yılda da “Oyun Günleri” etkinliği kapsamında bazı PlayStation ürünlerinde indirimler yapacaktır.

Bu güzel etkinlikte PS4 Pro 349 dolarlık indirimdeli fiyatı ile satılacaktır. Tabi olmazsa olmazlardan PlayStation VR Paketi ise 199 dolardan, PlayStation Move hareket kontrolörü ise 79.99 dolardan satılacaktır.

Ayrıca PlayStation kablosuz oyun kumandaları 39.99 dolardan satılacağı duyuruldu. Diğer güzel bir haber ise 12 aylık PlaySation Plus üyelik fiyatı 10 dolarlık indirim ile 49.99 dolara düşmesidir. Bu oyun günleri etkinliği 8 Haziran 2018 ile 18 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

 • Jet Black PS4 Pro – 349.99 dolar
 • PlayStation VR Paketi – 199.99 dolardan başlıyor
 • DualShock 4 Kablosuz Oyun Kumandası (tüm renkler) – 39.99 dolar
 • PlayStation Move Hareket Kontrolörü (2 paket) – 79.99 dolar
 • PlayStation VR Hedef Kontrolörü (sadece ABD’de) – 49.99 dolar
 • 12 Aylık PlayStation Plus Üyeliği – 49.99 dolar
 • PlayStation Vue (sadece ABD’de) – İlk 2 ay boyunca 10 dolar, sonraki aylarda 44.99 dolar
 • God of War: 49.99 dolar
 • Gran Turismo Sport: 19.99 dolar
 • Horizon Zero Dawn: 19.99 dolar
 • MLB The Show 18: 39.99 dolar
 • Shadow of the Colossus: 19.99 dolar
 • Bravo Team (PS VR): 29.99 dolar
 • Farpoint (PS VR): 14.99 dolar
 • The Inpatient (PS VR): 14.99 dolar

Bu aralar oyun ve PlayStation aksesuarları almayı planlıyorsanız harika bir fırsat olduğunu belirtelimn.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

PS3 oyunlarını PS4’te oynama

Xbox One ve Nintendo Switch’in yanı sıra, şu anda pazardaki en popüler konsollar PlayStation 4 ile PlayStation 4 Pro modelleri. Fakat ya hâlâ eski PS3 oyunlarını oynamak istiyorsanız?

PS3 oyunları PS4’te oynanır mı?

Eğer doğrudan diskini takıp çalıştırma gibi bir düşünceniz varsa, maalesef PS3 oyunlarının PS4’te çalışmayacağını söyleyelim. Buna rağmen Sony’nin kendi PlayStation Now servisi belli alternatifler sunmakta.

Neden Xbox One eski oyunları çalıştırırken, Sony bunu sunmuyor?

Sony’nin aksine, Microsoft Xbox One’da 300’ün üstünde Xbox 360 oyununun oynanmasına izin veriyor. Oyunları ister eski diski takarak, isterseniz de Microsoft’un çevrimiçi mağazasından satın alarak çalıştırabilirsiniz.

Konuya dair açıklamaları geçtiğimiz ay PlayStation Avrupa’nın başındaki isim Jim Ryan yaptı. Ünlü isim, geriye dönük oyun oynatabilme özelliğinin çok istendiğini fakat eklenince de kimsenin tercih etmediğini açıkladı. Gran Turismo örneği veren Jim Ryan, PS1 ve PS2 Gran Turismo oyunlarının tarih öncesi gözüktüğünü, bunları kimsenin oynamak istemeyeceğini söyledi.

PlayStation Now ile PS3 oyunları oynama

Eski oyunlarınızı PS4’te çalıştırma şansınız yok fakat PlayStation Now alternatifi hâlâ mevcut. Xbox One’ın geriye dönük uyumluluğuyla aynı mantıkta çalışmasa da, PlayStation Now daha çok Nvidia’nın GeForce Now programına benziyor.

PlayStation Now üyeliğiyle birlikte hem PS3, hem de PS4 oyunları kütüphanesine erişiyorsunuz ve indirme yapmadan, doğrudan internet aracılığıyla oyunlara erişiyorsunuz. Şu anda PS Now üzerinde 500’ün üstünde oyun mevcut.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

PS4 oyunları PC’de nasıl oynanır?

An itibariyle, Pro sürümünün de çıkmasıyla şu anda PlayStation 4 piyasadaki en popüler oyun konsolu. Microsoft, Xbox One oyunlarının Microsoft 10 aracılığıyla PC’de çalışacağını duyururken, Sony de cevabı PS4 Remote Play ile verdi.

PS4 oyunlarını PC’de oynama Remote Play ile mümkün olurken, bunun için yapmanız gereken birkaç işlem bulunuyor.

PS4 oyunları PC’de nasıl oynanır?

* PC ya da Mac’inize resmi Remote Play programın ıindirin.

* PlayStation konsolunuzun v3.50 veya sonrası bir yazılıma sahip olduğuna emin olun. Bunun için Settings > System Software Update yolunu izleyebilirsiniz.

* PC Remote Play programını açın ve DualShock 4 kontrolcünüzü bağlayın.

* Ardından PSN hesabınıza giriş yapın.

* Eğer PS4’ünüz otomatik olarak bulunmazsa, elle bağlantıyı seçin ve bilgilerinizi öyle girin.

PS4 Remote Play Sistem Gereksinimleri

Remote Play’den faydalanmak için bilgisayarınız şu işletim sistemlerinden birine sahip olmak zorundadır;

* Windows 8.1

* Windows 10 ya da sonrası

* OS X 10.10

* OS X 10.11

Aynı zamanda internet bağlantınıza göre çözünürlük ve FPS oranlarını da seçme şansınız var. Örneğin 720p – 60fps görüntü ayarları için minimum 5Mbps bağlantıya ihtiyacınız var.

Çözünürlük seçenekleri: 360p, 540p ya da 720p

Standart çözünürlük: 540p

Frame rate: Standart 30fps, yüksek 60fps

Varsayılan frame rate oranı: 30fps

Aynı zamanda microUSB aracılığıyla DualShock 4 kontrolcünüzü de bağlayıp kullanabilirsiniz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Oyun canavarı yavaşladı! PS4 format atma sıfırlama nasıl yapılır?

PlayStation 4 konsolunuz yavaşladıysa sıfırlama yaparak hızı artırabilirsiniz.

ps4 sıfırlama reset atma

Oyun konsolu denilince akla ilk gelen Play Station olmaktadır.Bir ziyaretçimiz bize PS4 fabrika ayarlarına nasıl döndürebilirim konusunda destek maili göndermiştir.PlayStation 4 oyunu uzun süre kullanım yada oyun yükleme kaldırma v.s. v.s. bu işlemlerden sonra uzun bir zaman içinde yavaşlamalar yaşanmaktadır.Genel bir temizlik yapmak istiyorsanız PS4 fabrika ayarlarına döndürmek en iyi yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

PlayStation 4‘ü fabrika ayarlarına döndürme yani sıfırlama işlemi yapmak için ilk olarak sıfırlama öncesinde yazılım güncellemesi yapmanız gerekmektedir.Ayarlar>Sistem Yazılımı Güncellemesi” bölümünden en son sürümü yükleyiniz.

Daha sonra PlayStation 4’de ayarlar menüsüne girin ve PSN bölümüne tıklayınız.PSN bölümünde “Ana PS4 sistemi olarak etkinleştir” seçeneğini devre dışı bırakınız.Bu işlemden sonra cihazınız yeniden başlayabilir.

PS4’ü ana sistem olarak çıkardıktan sonra Ayarlar>Sıfırlama>PS4 Sistemini Sıfırla bölümüne giriş yapınız.Bu ekranda ise hızlı ve tam seçeneği bulunmaktadır.Tam seçeneğini seçiniz.Bu seçenekten sonra cihaz içindeki tüm oyun ve içerikleriniz silinecektir.

PS4 sıfırlama işlemi yaklaşık olarak 1 saat civarında sürmektedir.

Sıfırlama işlemi tamamlanınca PS4 yeniden başlayacak ve ilk günkü ayarları yapmanız yeterli olacaktır.