Bilim ve Teknoloji

Oyun canavarı yavaşladı! PS4 format atma sıfırlama nasıl yapılır?

PlayStation 4 konsolunuz yavaşladıysa sıfırlama yaparak hızı artırabilirsiniz.

ps4 sıfırlama reset atma

Oyun konsolu denilince akla ilk gelen Play Station olmaktadır.Bir ziyaretçimiz bize PS4 fabrika ayarlarına nasıl döndürebilirim konusunda destek maili göndermiştir.PlayStation 4 oyunu uzun süre kullanım yada oyun yükleme kaldırma v.s. v.s. bu işlemlerden sonra uzun bir zaman içinde yavaşlamalar yaşanmaktadır.Genel bir temizlik yapmak istiyorsanız PS4 fabrika ayarlarına döndürmek en iyi yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

PlayStation 4‘ü fabrika ayarlarına döndürme yani sıfırlama işlemi yapmak için ilk olarak sıfırlama öncesinde yazılım güncellemesi yapmanız gerekmektedir.Ayarlar>Sistem Yazılımı Güncellemesi” bölümünden en son sürümü yükleyiniz.

Daha sonra PlayStation 4’de ayarlar menüsüne girin ve PSN bölümüne tıklayınız.PSN bölümünde “Ana PS4 sistemi olarak etkinleştir” seçeneğini devre dışı bırakınız.Bu işlemden sonra cihazınız yeniden başlayabilir.

PS4’ü ana sistem olarak çıkardıktan sonra Ayarlar>Sıfırlama>PS4 Sistemini Sıfırla bölümüne giriş yapınız.Bu ekranda ise hızlı ve tam seçeneği bulunmaktadır.Tam seçeneğini seçiniz.Bu seçenekten sonra cihaz içindeki tüm oyun ve içerikleriniz silinecektir.

PS4 sıfırlama işlemi yaklaşık olarak 1 saat civarında sürmektedir.

Sıfırlama işlemi tamamlanınca PS4 yeniden başlayacak ve ilk günkü ayarları yapmanız yeterli olacaktır.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu