Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Telefonum hızlı şarj olmuyor! Sebebi basit olabilir

Akıllı telefonlarda hızlı şarj çok önemlidir. Özellikle batarya kapasitesi büyük olan telefonlarda daha büyük önem arz etmektedir.

Daha önceki yazılarımızı takip ettiyseniz Xiaomi PocoPhone F1 kullanıcısıyız. Bu modelin hızlı şarj konusunda önemli bir ipucu vermek istedik.

Şarja her taktığınızda telefon hızlı şarj oluyor diye düşünmeyin. Şarj kablosunu taktığınızda kilit ekranında “hızlı şarj oluyor” yazısını görmeniz gerekiyor. Eğer hızlı şarj oluyor yazısını göremiyorsanız şarj cihazını fişten çıkartıp uçları yer değiştirerek tekrar takınız. Genellikle bu şekilde hızlı şarj düzelmektedir. Hızlı şarj konumunda 1 saat civarında şarj olurken, hızlı şarj özelliği olmadan 2.5 saati bulmaktadır.

Xiaomi Pocophone F1 hakkında sormak istediğiniz soru olursa bize yorum yazarak gönderebilirsiniz. Elimizden geldiği kadar sizlere yardımcı oluruz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Huawei Honor 7 en hızlı şarj etme yöntemi

Huawei kullanılıyorsanız ve telefonum geç şarj oluyor diyorsanız bu yazımızın size faydası olacaktır. Akıllı telefonların en büyük dezavantajı kesinlikle kısa giden şarj süreleridir. Teknoloji devleri bu sorunu hızlı şarj ile çözmektedir.

Bugünkü yazımızda size Huawei Honor 7 modelini en hızlı nasıl şarj edebileceğiniz konusunda bilgilendirmek istedik.

İlk olarak kesinlikle telefonun orjinal şarj cihazını kullanınız. Yan sanayi şarj cihazları telefonunuzu geç şarj etmek bir yana batarya ve telefona zarar verecektir. Telefonu şarj ederken kesinlikle kullanmayınız. Kullandığınız sürece telefonunuz geç şarj olacaktır. Bildiğiniz üzere Huawei Honor 7 modelinde hızlı şarj desteği bulunuyor. En hızlı şarj süresine ulaşmak için Honor 7 Ultra Tasarruf moduna geçiniz ve bu şekilde şarj ediniz. İnanmayacaksınız ama 10 dakika içerisinde yüzde 2’den yüzde 20’leri çok rahat göreceksiniz.

Ultra tasarruf modu telefonunun arka planda çalışan bütün işlemleri kapattığı için sadece arama yapma ve cevaplama, mesaj alma ve gönderme, rehberde gezinme işlemlerini açık tutmaktadır.

Deneyin ve farkı görünüz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy Note 8 hızlı şarj olmuyor

Bir ziyaretçimiz Samsung Galaxy Note 8 aldığını ve hızlı şarj özelliğini aktif ettiği halde telefon çok geç şarj olduğunu, bu konusunda destek istdiğine dair maili bize göndermiştir.

Teknoscrool olarak araştırdığımızda Galaxy Note 8 modelinde ekstradan hızlı şarj özelliği bulunmaktadır.Bu özelliği kullanmak için Ayarlar-Cihaz bakımı → Pil → Gelişmiş ayarlar sekmelerine giriş yapıp aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Tabi bu hızlı şarj özelliğini kullanmanız için bazı şartlar gerekmektedir.Eğer bu şartlar oluşmadığında bu özellik devre dışı kalabiliyor ve normal olarak şarj konumuna geçmektedir.İlk olarak hızlı şarj özelliğini kullanırken telefonun ısınmaması gerekmektedir.Yani bu özellik aktifken siz telefonda oyun oynamaya kalktığınızda otomatik olarak telefon normal değerden daha fazla bir ısı sıcaklığına ulaşacaktır.Isınma gerçekleştiğinde otomatik olarak hızlı şarj özelliği devre dışı kalıyor.Ayrıca telefonu şarja takıp telefonu koyduğunuz yerdeki sıcaklık ortamıda çok önemlidir.Koyduğunuz yer sıcak ise yine özellik devre dışı kalmaktadır.

Bu özellik sadece Note 8’in kendi şarj cihazı ile gerçekleşmektedir.Herhangi bir başka bir şarj cihazı kullandığınızda malesef bu özelliği kullanamazsınız.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Lumia 950 ve Lumia 950XL çok hızlı şarj olacak

Akıllı telefonların şarj olma süreleri artıyor

lumia 950 xl

Miscrosoft yeni tanıtacağı lumia 950 ve Lumia 950 XL modelinde hızlı şarj teknolojisi büyük ses getirecek.Quick Charge 2.0 teknolojisi ile bu modelin şarjı süresi çok kısa olacak. Son zamanlarda çıkan akıllı telefonların hemen hemen hepsinde hızlı şarj teknolojisi kullanılıyor.

Özellikle dev şirketler akıllı telefonların şarj süresini uzatmak için büyük yatırımlar yapıyor.Microsoft bu konuda büyük bir adım atmış bulunuyor.

Büyük ekranlı telefonların şarjları tarih olacak

Microsoft bu iki modeli yani lumia 95 ve lumia 950XL yüzde 10 şarjdan yüzde 95 şarjına 25 dakikada ulaştı.Tahmini olarak ise telefonun tam olarak şarj süresi 35 dakika civarında olacak gibi duruyor.