Donanım Haberleri

Windows 10 gizli bazı özellikleri

Windows 10 gizli özellikleri aktif etmek istiyorsanız bu yazımızı okumanızı rica ederiz.

windows 10 gizli özellikleri

Windows 10 gizli özellikleri sayesinde kişiselleştirilmiş bir bilgisayara sahip olabilirsiniz. Kullanıcıların bilmediği gizli özellikleri yazımızın devamında bulabilir ve bilgisayarınıza uygulayabilirsiniz.

Ayarları yapmak için ilk olarak Başlar menüsünü açın. Ardından regedit yazın ve kayıt defteri düzenleyicisine gelin. Burada yapacağınız işlemler esnasında dikkatli davranmanız gerekmektedir. Yapacağınız bir yanlış büyük sorunlara neden olabilir.

Windows 10 üzerinde koyu temayı aktif etmek istiyorsanız;

HKEY_LOCAL_MACHINE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes isimlerini izleyerek sağ kısımda yer alan bölüme sağ tıklayıp Yeni-DWORD değeri atayın. Anahtar adını AppsUseLightTheme yaparak değer bölümünü 0 şeklinde bırakın. Yaptığınız işlemi yeniden gerçekleştirerek bilgisayarı tekrar başlatın. Yeni tema aktifleşmiş olacaktır. Eski temaya tekrar dönebilmek içinse; yaptığınız 2 DWORD değerinin silinmesi gerekmektedir.

Windows 10 üzerinde görev çubuğu şeffaflık ayarlarını yapabilirsiniz. Bunun için;
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced yolunu izleyin. Ardından UseOLEDTaskbarTransparency isminde bir değer oluşturun. Değer rakamına ise 1 yazın.

Windows 10 ekranında giriş kısmında atanan bir resim yer alır. Kaldırmak için;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\System yolunu izleyin. Ardından DisableLogonBackgroundimage isminde değer atayın. Bu değeri 1 olarak atayın.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu