Bilim ve Teknoloji

YouTube’da sahte hesap ile telif atmak kolay mı?

YouTube.com şüpsehiz dünyanın en çok ziyaret edilen video paylaşım platformudur.Milyonlarca içeriğe ulaşabildiğiniz bir dünya olan YouTube, son zamanlarda sosyal medyanın en çok konuşulan konuları arasında yer almaktadır.

Nedeni baktığımızda ise Aleyna Tilki’nin Cevapsız Çınlama şarkısının 200 milyondan fazla izlenim oranına sahipken bir anda YouTube’dan telif hakkı ile kaldırılmasıdır.

İşin komik tarafı ise Aleyna Tilki kendi şarkısına telif atması nedeniyle şarkının kaldırıldığı netleşti.Sahte hesap yüzünden kaldırıldığı netleşen Aleyna Tilki’nin şarkısından sonra sahte hesaplar nedeniyle şarkıların bu kadar kolay bir şekilde kalkar mı sorularını akıllara getirmektedir.Düşünün Aleyna Tilki’nin şarkısı 200 Milyon kez izlenmiş, izlenme rakamı oldukça ulaşılması zor, bir anda sahte hesaptan telif gelerek kaldırılıyor.Eğer arkanızda güçlü birieri yoksa malesef bu tarz bir olayı atlatmanız çok zor olacaktır.

Bu olaydan sonra artık birçok sahte hesaplar açılarak popüler videoların youtube’dan kaldırılmaları denenecektir.Aleyna Tilki’nin olayından sonra büyük ihtimal daha çok sahte hesaplardan dolayı popüler videolar kalkacak gibi gözükmektedir.

Sonuç olarak YouTube, basit bir web sitesi yada şirket değil.Yurtdışında bu tarz olaylar pek olmuyor.YouTube’ın Türkiye’ye karşı gerekli desteği göstermediği için malesef bu olaylar ile karşılaşıyoruz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu