Bilim ve Teknoloji

WhatsApp’ta Mavi Tik Olmadan Mesajlar Nasıl Okunur?

WhatsApp yıllardır akıllı telefonların değişmez uygulaması olsa da, Facebook’un satın alımından sonra gelen bazı özellikler kullanıcıları kızdırdı.

Mavi tik gibi özellikler gizlilik konusunda hassas kişileri rahatsız ederken, bu yazıda mavi tik olmadan gelen mesajları okuma konusuna değineceğiz.

Bildiğiniz gibi WhatsApp’ta karşı tarafa mesajınız ulaştığınzda iki adet tik işareti beliriyor, eğer mesajınız okursa da bunların rengi maviye dönüşüyor. Peki ya karşı tarafın mesajı okuduğunuzdan haberdar olmasını istemiyorsanız?

Eğer bu durumu ortadan kaldırmak istiyorsanız aslında yapmanız gereken şey oldukça basit. Karşı taraftan mesaj geldiğinde ilk olarak mobil veri veya Wi-Fi bağlantınızı kapatın, yani interneti tamamen kesin. Ardından WhatsApp’a giriş yapıp mesajı okuyun ve uygulamayı kapatın. Bu işlemi yaptıktan sonra tekrar internete bağlanana kadar mesaj mavi tikli olarak gözükmeyecek.

Karşı tarafa cevap vereceğiniz ya da mavi tik gitmesinden rahatsız olmayacağınız anda ise tekrar internet bağlantısını sağlayabilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu