Bilim ve Teknoloji

Whatsapp Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

Whatsapp Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

whatsapp gizlilik ayarları

Hemen hemen herkesin kullandığı yaygın bir mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ta gizlilik ayarlarını tam olarak ayarlamak için aşağıdaki rehberimizden faydalanabilirsiniz.

Whatsapp’ta yer alan Herkes; son görülmeleri, profil fotoğrafını yada durumunuzu görecek kişileri belirler. Herkes seçili ise bahsedilen özellikler herkese açık demektir. Kişilerim; sadece rehberde yer alan kişileriniz tarafından bilgileriniz görülebilir. Hiç kimse; bahsedilen bilgileriniz kişileriniz dahi olsa kimse tarafından görünmez. Bilgilerinize sadece siz ulaşıp görebilirsiniz.

Gizlilik Ayarlarını düzenlemek için; Ayarlar-Hesap kısmına giriş yapmalısınız. Hesap kısmında Gizlilik kısmına tıklayarak ayarlara ulaşabilirsiniz.

Profil fotoğrafı; bu kısmı herkes, hiçkimse yada kişilerim olarak seçerek fotoğrafınızın kimler tarafından görülebileceğinin tercihini yapabilirsiniz. Hiçkimse kısmını seçerseniz fotoğrafınız sadece size açık hale gelecektir.

Durum; Durum bilginizide profil fotoğrafında ayarladığınız gibi aynı işlemi yaparak ayarlayabilirsiniz.

Whatsapp gizlilik ayarları son derece önemlidir. Sizi rehberine ekleyen kişiler şahsınıza ait olan gizli bilgilere ulaşabilirler. Bu nedenle yukarıda bahsettiğimiz temel gizlilik bilgilerini doğru şekilde uygulayarak profilinizin güvenliğini sağlamanız gerekmektedir.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu