Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Whatsapp Bildirim Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Whatsapp dünya genelinde son derece popüler bir mesajlaşma aracıdır. Cep telefonunuza App Store, Google Play Store ve kendi telefonunuza uygun her sanal mağazadan indirip ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

İnternete bağlı olduğunuz sürece her tanıdığınızla iletişim kurabilir, fotoğraf, video, ses kaydı gönderip alabilir ve görüntülü konuşabilirsiniz. Kullanımı son derece basit ve pratik olan WhatsApp’ta da bildirim ayarlarını değiştirmekte bir o kadar kolaydır. Siz de oldukça pratik bir şekilde WhatsApp bildirim ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

  1. İlk Olarak Whatsapp’a Girin

Whatsapp’a girdikten sonra sağ üst kısımda gördüğümüz üç noktaya basın. Karşınıza çıkan ayarlar sekmesinden bildirimleri seçin.

2.İstediğiniz Gibi Kişiselleştirin

Gördüğünüz ekrandan bildirim tonunu, titreşim ayarlarını, sohbet ve zil seslerini, hatta ve hatta uygun bir cihaza sahipseniz telefonunuzun bildirim aldığındaki ışığının rengine kadar düzenlemekte özgürsünüz.

3.Özel Bildirimler

Özel bildirimler ise az önceki adımlardan biraz daha farklı. Herhangi bir kişiyle veya bir grupla olan sohbetinize tıklayın. Ardından kişi veya grubunuzun ismine tıklayarak devam edin. Özel bildirimler kısmı karşınıza çıkacaktır. Bu sekmeden de grubunuza veya arkadaşlarınıza özel zil sesleri, ışık ve bildirim tonu gibi özellikleri değiştirebilirsiniz.

4.Bildirimlerinizi Sessiz Hale Getirmek İçin

Bunun için Whatsapp uygulamasını açıp sessize almak istediğiniz kişiye veya gruba basılı tutmalısınız. Ardından sağ üstte görmüş olduğunuz bildirimleri sessize al seçeneğinden istediğiniz süreyi seçebilirsiniz.

5.Telefon Ayarlarından Yapılandırma

Whatsapp’tan ayarlama yapılabildiği gibi telefonumuzun ayarlar sekmesinden de bildirim ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz. Cep telefonunuzdan ayarlar seçeneğine girip ardından uygulamalar ve bildirimler kısmını açın. Ardından Whatsapp’ı işaretleyip uygulama bildirimleri seçeneğinden devam edin. Karşınıza çıkan seçeneklerden tüm Whatsapp bildirimlerini engelleyebilir, bildirimlerinizi öncelikli olarak ele alabilir ve uygulama ayarları seçeneğinden tekrar Whatsapp uygulamasından ayarlama yapabilirsiniz.

6.Eğer Kullandığınız Telefon Windows İse

Windows Phone’larda da durum çok farklı değil. Ayarlar sekmesine girip sistem > bildirimler+hareketler > Whatsapp şeklinde ilerleyin. Buradan da bildirim sesleri, bildirim başlığı gibi ayarları kolayca yapabilirsiniz. Ancak bildirim seslerini etkin hale getirebilmek için uygulamanın arka planda açık olması gerekmektedir. Bildirim sesi ayarlarını kullanabilmek içinse Windows Phone’unuzun güncelleme 3 veya daha üstü olması gerekmektedir.

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir