Tablet’te WhatsApp nasıl kullanılır?

Tablet’te WhatsApp nasıl kullanılır

tablette whatsApp nasıl kullanılır

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması whatsApp’ı kullanmak için telefon numarası gerekmektedir. Cep telefonu yerine tablette whatsApp nasıl kullanabilirim diyorsanız bu yazımı tam size göre.

İlk olarak sayfanın sonunda bulunan adrese tıklayıp tabletinizden giriş yapınız. Açılan ekranda ” Şimdi İndirin” butonuna basınız. WhatsApp’ın en son sürümü APK dosyası tabletinize inmeye başlayacaktır. İndirme tamamlandıktan sonra APK dosyasını kurunuz. Büyük ihtimal ile APK dosyasını kurmak istediğinizde telefonunuz size uyarı verecektir. ” Bilinmeyen kaynaklar ” kutucuğunu aktif etmeniz gerekmektedir. Kutucuğu işaretlediğinizde WhatsApp kurulumu için otomatik olarak sizden izin istenecektir. Bu izinleri verdikten sonra WhatsApp kurulma işlemi başlayacaktır.

Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra WhatsApp’a giriş yapınız. Size uyarı olarak “Tabletlerde WhatsApp desteklenmiyor ” mesajı gelecektir. Siz o uyarıyı dikkate almayınız. Daha sonraki işlemde akıllı telefonunuzda kullandığınız telefon numarasını giriniz. Akıllı telefonunuza onay mesajını girdikten sonra tablette artık WhatsApp kullanabilirsiniz.

Fakat tablette rehberiniz olması gerekmektedir. Rehber olmadığı için otomatik olarak WhatsApp’ta kimseyi görmeyebilirsiniz.

Not: Yukarıda anlattığımız adımları bizzat teknoscrool.com olarak Samsung Tab 4 modelinde denedik ve başarı ile WhatsApp’ı kullandık. Lütfen yorumlarınızı buna göre yazıp argo içeren sözler söylemeyiniz. Herhangi bir kurulumda hata yaşarsanız çekinmeden bize yorum gönderebilirsiniz.

Tablet için WhatsApp indir

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

7 Yorum

 1. Kemal

  4 Mart 2016 at 23:33

  sabit hat denedim olmuyor anlatım yapabılırmısınız

 2. Teknoloji

  10 Mart 2016 at 21:05

  Merhabalar kemal bey,

  Hata mesajı alıyor musunuz?

 3. Gokhan

  27 Ocak 2017 at 20:32

  Merhaba ben türkiye için geçerli bir cep telefonu numarası değil hatası alıyorum

 4. Teknoloji

  29 Ocak 2017 at 08:54

  Başına artı 9 koydunuz mu

 5. Ali

  11 Mart 2017 at 18:50

  Evet koyduk yine ayni hata var

 6. Zerrin

  21 Şubat 2018 at 11:51

  Denemeden mi bilgi paylaşıyorsunuz Allah aşkına

 7. Teknoloji

  21 Şubat 2018 at 16:35

  Zerrin hanım bize denedik ve sorunsuz çalıştı. Tekrar deneyebilir misiniz ?

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir