Bilim ve Teknoloji

Soru: Instagram’da gönderi zamanlama işlemi

Instagram Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır ?

instagram gönderi zamanlama

Bundan böyle Instagram kullananlar gönderilerini kolay bir şekilde zamanlayacak. Buffer servisinden yardım alarak Instagram gönderilerinizi zamanlayabileceksiniz.

Twitter ile Facebook’da ileri bir tarih için gönderiler zamanlanabiliyor. Fakat Instagram uygulamasında böyle bir özellik yok. Buffer kullandığınızda sizde Instagramda gönderilerinizi zamanlayabileceksiniz.

Buffer’dan faydalanarak gönderilerinizi nasıl zamanlamanız gerektiğini aşağıda ayrıntılarıyla anlattık.

Buffer sadece Instagram uygulamasında değil Facebook ve Twitter gibi uygulamalarda da kullanılabiliyor. Fakat ilk çıktığından bu yana yalnızca Instagram gönderileri için kullanılabiliyor.

Bu özelliği kullanabilmeniz için önce Buffer hesabı oluşturun. Ardından Buffer üstünden Instagram hesabına giriş yapın ve servise izin verin.

Instagram hesabını servise tanıtın ve ardından Buffer uygulamasını indirin. Uygulamayı indirdikten sonra hesaba giriş yapın ve sağ alt kısımda bulunan kalem simgesine tıklayın. Ardından Instagram üzerinden paylaşacağınız gönderiyi de ilave ederek gönderinizi hazırlayın. Gönderinizi zaanlayabilmek için alt kısımda yer alan Schedule kısmına tıklayın ve paylaşılacak zamanı seçin. Yaptığınız işlemlerden sonra istediğiniz gönderi belirlediğiniz saat aralığında paylaşılmış olacaktır.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu