Bilim ve Teknoloji

Periscope yayınlarınızı daha uzun saklayabileceksiniz!

Periscope’a yenilikler geliyor!

periscope

Twitter’ın canlı yayın servisi olan Periscope, yapılan yayınları saklama iile ilgili prosedürlerini değiştiriyor.Periscope üzerinden gerçekleştirilen yayınlar 24 saatlik süre için tekrardan izlenebiliyordu.1 günlük süreden sonra ise yayın otomatik olarak tamamen siliniyordu.Twitter’ın sahibi olduğu canlı yayın tabanlı sosyal ağ servisi şimdi kullanıcılara canlı yayınlarını ömür boyu saklama imkanı sunacak.

Periscope kullanıcıları, canlı yayın başlığının sonuna ekleyecekleri #save etiketi sayesinde canlı yayının otomatik olarak kaydedilmesini sağlayacak. Eğer #save etiketini kullanmayacaksanız yayınlarınız yine 24 saat sonra silenecektir.Yapılacak çalışmalar sonucunda kullanıcılar bir canlı yayın videosunun tekrarının ne kadar süre boyunca Periscope’ta saklı tutulacağını belirleme imkanına sahip olacak.

PeriscopePeriscope bu yeniliğiyle Facebook Live canlı yayın servisi karşısında da önemli bir avantaj sağlamış bulunuyor.Facebook ile Periscope arasındaki bu rekabet bakalım nasıl devam edecek.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu