Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Periscope Yorum Sorununa Çözüm

Platformlar içerisinde bulunan İOS ve Android’de yer almakta olan, canlı yayın yapılma ve yapılan yayına yorum yapabilme özelliğini içerisinde barındıran bir uygulama çeşidi olmakta. Ülkemizde de kullanımı oldukça yaygın bir platformdur. Son zamanlarda popüler uygulamalar arasında yerini almış bir uygulamadır.

Dünyanın birçok farklı yerinde kullanılan bu uygulama ünlü yıldızlar ve tanınmış kişiler tarafından kullanılıyor olsa dahi içerisinde birkaç önemli sorunu barındırmakta. Bunlardan en önemlisi ise yorum yapamama sorunu olmaktadır.

Sorun Nasıl Çözülür?

Yorum yapamama sorunu uygulamayı kullanan kişilerin karşısına periscope broadcast too full olarak çıkmakta. Yorum yapamama sorununun çözümü ise gayet basittir. Periscopeden kaynaklanan bir teknik durum olması nedeniyle aslında bir çözüm olarak kabul edilmemekte. Bu sorunun güncelleme yapılması sonucu düzeltilmesi gerekiyor. Ya da uygulamayı kullanan kişilerin sunucuları yeterli bir seviyeye getirmesi sorunu gidermede önemli bir çözüm yolu olmaktadır.

Farklı Bir Çözüm Yolu Var mı?

Sorunun çözülmesi için yayından çıkıp tekrardan yayına giriş yapılması öncelikli olarak denenmeli. Şayet kullanıcı yorum yapamama sorunuyla karşılaşması durumunda yayından çıkış yaparak tekrar girmesi durumunda yeniden yorum yapabildiğini görmüş olacak. Yayını izleyen kullanıcı sayısı da azaldıkça sorunun çözülmesi bi o kadar kolaylaşacaktır. Sorun çözülene kadar yayından çıkış yapıp tekrar giriş yapılmasında fayda olmakta.

Yorum Yapamama Sorunu Nasıl Oluşuyor?

Bu sorun genellikle canlı yayını izleyen kişi sayısının 150 ve 150’den fazla olması durumunda gerçekleşmekte. Oldukça fazla sayıda kullanıcı periscope yayınına yorum yapmaya çalıştığından dolayı sistem bazı kullanıcılara otomatik olarak ‘broadcast too full’ uyarısını vermekte. Yorum bölümünde bu uyarının gözükmesi sonucu kullanıcılar yorum yapamamakta.
Çözüm olarak kullanıcılara sunulan durum yayından çıkarak tekrar giriş yapılması uzun vadede bir çözüm sayılmamakta. Bu sebepten dolayı en kısa zamanda uygulamanın geliştiricilerinin bu sorunu çözmesi beklenmekte. Kullanıcıların yayını kapatıp açması durumunda yorum yapan kullanıcıların az olması gerekmekte. Yoksa sistem aynı şekilde yorum yapamama hatasını vermektedir. Yayından çıkış yapılması 15 ila 20 defa olabilmekte bu da kullanıcıları zorlayıp canlarını bir hayli sıkmakta.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Periscope ismi değişti

Periscope uygulaması ilk çıktığı zaman büyük ilgi görmüştü.

periscope

Canlı yayın yapmak için Twitter hesabınız olması yeterli oluyor.Zaten uygulama Twitter’a entegre edilince daha popüler olmuştu.Bu uygulama bir anda popüler olunca malesef istenmeyen canlı yayınlar yapıldı.Telif hakkı olan yayınlar,ilişki videoları v.s. çirkin yayınlar yapıldı.Gerçi hala yapılıyor mu diye soruyorsanız ? Uygunsuz yayınlar hala devam ediyor.Bilmem şu kadar kişi kalp atarsa ona özel show falan filan… Neyse konumuza dönelim

Canlı yayın uygulaması konusunda başarılı olan Periscope uygulamasının ismi değişti.Scope ile yoluna devam eden uygulamadan başka herhangi bir değişiiklik olmadı.Zaten hemen google play store ve App Store’a girdiğinizde Periscope diye arattığınızda karşınıza Scope çıkmaktadır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Periscope’da eski yayınlar nasıl izlenir?

Periscope eski yayınlar tekrardan nasıl izlenir?

periscope eski yayınlar izleme

Periscope uygulaması bir anda hayatımıza girdi ve kısa sürede zirveye yerleşti.Kategorisinde lider olan Periscope uygulaması kötü amaçlar içinde çok kullanıldı.Telif hakkı olan maçların yayını,uygun olmayan cinsel görüntüler v.s. v.s. bir çok kişinin her türlü amaçla kullandığı bir uygulamadır.Bir takipçimiz Periscope’da eski yayınları tekrar nasıl izleyebilirim diye bizden destek istemiştir.

Periscope’da takip ettiğiniz ya da etmediğiniz kişilerin önceden yaptığı eski yayınları daha sonra tekrar izleyebilirsiniz. Bunun için kullanıcının profil penceresinden “EN SON” simgesine dokunmanız yeterli. “Recent” sekmesinde kişinin son yayınlarını listeleyebilir ve izleyebilirsiniz.

Periscope uygulaması hakkında sorularını olursa bize yorum yazarak yazda iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

Kategoriler
Apple iOS Haberleri

iPhone Periscope hesabı tamamen nasıl silinir

Popüler uygulama olan Periscope hesabı nasıl silinir?

periscope nasıl silinir

Periscope, Twitter üzerinden yayın yapan popüler bir uygulamadır.Kısa süre içinde Periscope uygulaması milyonlarca kişi tarafından kulllanıldı.Periscope başarılı bir uygulama fakat skandalları ilede gündemden düşmedi.Telif hakları olan maç yayınlarının yapılması,cinsel içerikli yayınların yayınlanması v.s. v.s. bir çok zararlı içeriklerde paylaşıldı.Bir ziyaretçimiz iPhone telefonda Periscope hesabı nasıl tamamen silebilirim diye soru sormuştur.Elimizden geldiğinde detaylı olarak soruları cevaplamaya çalışıyoruz.Eksik anlatımlarımız olursa lütfen kusura bakmayınız.

Periscope hesabınızı silmek için Twitter hesabınıza ait email adresinden help@periscope.tv adresine Twitter ve Periscope kullanıcı adlarınızıda ekleyerek mail atmanız yeterli olacaktır.Kısa bir süre içinde hesabınızın silinecek ve size geri bildirim yapılacaktır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Periscope yayınlarınızı daha uzun saklayabileceksiniz!

Periscope’a yenilikler geliyor!

periscope

Twitter’ın canlı yayın servisi olan Periscope, yapılan yayınları saklama iile ilgili prosedürlerini değiştiriyor.Periscope üzerinden gerçekleştirilen yayınlar 24 saatlik süre için tekrardan izlenebiliyordu.1 günlük süreden sonra ise yayın otomatik olarak tamamen siliniyordu.Twitter’ın sahibi olduğu canlı yayın tabanlı sosyal ağ servisi şimdi kullanıcılara canlı yayınlarını ömür boyu saklama imkanı sunacak.

Periscope kullanıcıları, canlı yayın başlığının sonuna ekleyecekleri #save etiketi sayesinde canlı yayının otomatik olarak kaydedilmesini sağlayacak. Eğer #save etiketini kullanmayacaksanız yayınlarınız yine 24 saat sonra silenecektir.Yapılacak çalışmalar sonucunda kullanıcılar bir canlı yayın videosunun tekrarının ne kadar süre boyunca Periscope’ta saklı tutulacağını belirleme imkanına sahip olacak.

PeriscopePeriscope bu yeniliğiyle Facebook Live canlı yayın servisi karşısında da önemli bir avantaj sağlamış bulunuyor.Facebook ile Periscope arasındaki bu rekabet bakalım nasıl devam edecek.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Periscope üzerinden canlı maç izleme

Periscope üzerinden canlı maç yayını yasal mı?

periscope canlı yayın

Periscope uygulaması kısa bir süre içinde kendisinden çok bahsettirmiştir.Periscope twitter üzerinden canlı yayın özelliği sunan bir uygulamadır.Başarılı bir canlı yayın uygulaması olduğu için kısa sürede milyonlarca kiş tarafından kullanılmaktadır.

Tabi periscope’ın kısa sürede ünlü olmasının altında yasal olmayan bir çok sebep yatmaktadır.Yurt dışında kişi başı 100 dolar olan bir boks maçını periscope üzerinden canlı yayınlanınca popülerliği iyice artmıştı.Ayrıca tecavüz görüntüleri nedeni ilede çok büyük eleştiri almıştı.Periscope özellikle maç günleride çok tercih edilmektedir.Şampiyonlar ligi olsun derbi maçlarda olsun bir çok kişi periscope üzerinden canlı yayın yapmaktadır.

Periscope kullanırken yasal yollara dikkat etmeniz gerekmektedir.Telif hakkı olan yayınları siz yayınlarsanız ve bu yaptığınız yayından dolayı tespit edilirse çok büyük cezalar alacağınızı belirtiriz.Fakat tüm bu uyarıları rağmen telif hakkı olan yayınların yapılmasına devam ediliyor.

Kategoriler
Android Haberleri

Periscope Hesabı Tamamen Nasıl Silinir

Canlı Tv Periscope

periscope

Periscope, son zamanların Ünlüler tarafından da çok sevilen Android uygulaması. Canlı Tv ve yayın özelliğini barındıran bu uygulama sayesinde, ünlüleri daha yakından takip ediyoruz.

Hesap Silme İşlemi

Periscope hesabını tamamen silmek biraz zaman alıyor. Çünkü, uygulamanın resmi sitesine girerek, bir dilekçe yazmanız gerekiyor.  help@periscope.tv üzerinden bir mektup yazmanız gerekiyor. aşağıda resimdeki gibi bir dilekçe yazmanız gerekmekteç bunu yapmazsanız eğer, kalıcı olarak asla hesabınız silinmez.

periscope-silme

Yukarıdaki işlemi yaparak, artık Periscope hesabından tamamen kurtulabilirsiniz. aksi taktirde hesap silme gibi bir işlem yapamazsınız.  ayrıca bu işlemi yaptıktan sonra;

– Ayarlar- Uygulamalar-Periscope kaldır

Bu işlemlerden sonra, içiniz rahat olsun. Periscope hesabınız silinecek ve bir daha da asla sorun çıkmayacak.

 

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Periscope canlı yayınlar bilgisayardan nasıl izlenir

Periscope yayınları bilgisayardan izlenebilinir mi?

periscope canlı yayın pcden izleme

Periscope bildiğiniz üzere son zamanlarda çıkan en popüler uygulamalardan bir tanesi olmayı başardı diyebiliriz.Twitter üzerinden canlı yayın yaparak takipçilerinize anlık görüntüler sunabilirsiniz.Son zamanlarda bir çok toplantılardada kullanılmaya başlanan periscope, bilgisayar üzerinden izlenebiliniyormu diye merak ediliyor.Periscope yayınlarını periscope resmi internet sitesi vermemektedir.

Fakat www.perisearch.net/ sitesi yayınları anlık olarak çekip sizlere sunun bir site mevcut. Perisearch sitesinde o anda bulunan canlı yayınları izleyebilir,dillere göre kategorize edebilir,en fazla izlenen yayınlara bakabilir kullanıcıların takipçi sayısı kalp sayısı periscope paylaşımlarını izleyebilirsiniz.

Kategoriler
Apple iOS Haberleri Bilim ve Teknoloji

Periscope, Türkçe Dil Desteği İle Kullanıcı Karşısında

Periscope, Türkçe Dil Desteği İle Kullanıcı Karşısında

Periscope-Türkçe, Türkçe Dil Desteği İle Kullanıcı Karşısında

Twitter üzerinden canlı yayın yapabilme imkanı sağlayan Periscope uygulamasının Türkçe dil desteğinin iOS platformu için artık aktif olduğu bilgisi verilirken Android kullanıcılarının da bu güncellemeyi merakla beklediği ifade edildi.

iOS kullanıcılarının yayınlanan Periscope güncellemesini yapmalarının ardından uygulamayı Türkçe olarak kullanabileceklerini belirten yetkililer, hazırlanan bu güncelleme ile uygulamanın 29 farklı dil seçeneği ile kullanılabilir hale getirildiğini belirttiler. Gerçekleştirilen bir diğer yenilik ise canlı yayının bitmesini beklemeden baştan izlenebilme özelliğinin dahil edilmesi oldu.

Şu an için sadece iOS kullanıcılarına sunulan bu özelliğin kısa süre sonra Android kullanıcıları içinde gelmesi beklenirken Periscope tarafından iOS her zaman bir adım önde olduğu değerlendirmeleri yapılmaya devam ediyor.