Bilim ve Teknoloji

Huawei P9 ekran değişim fiyatı

Çin menşeli Huawei, son yıllarda kalitesini gidererek artırırken artık akıllı telefon sektörünün olmazsa olmaz firmalarından. Uygun fiyat politikası ve kaliteli tasarımıyla dikkat çeken marka, son olarak Huawei P9 ile de büyük başarı yakalamıştı.

p9 ekran değişimi

Buna rağmen, istemsiz de olsa bazen telefonlara zarar vermek mümkün ve bunların arasında en zoru da ekran değişimi oluyor. Peki Huawei P9 ekran değişim fiyatı ne durumda? Huawei P9 ekran değişimi nasıl yapabilirsiniz?

Şu anda Huawei P9’un Türkiye Garantili 32GB modeli yaklaşık 2100-2200 TL’ye satılmakta. Eğer ithalatçı garantili ve çift SIM kartlı modelini seçerseniz ise fiyat biraz düşüyor, 1700-1800 TL bandına iniyor. Kısacası, Huawei telefonlar Samsung veya LG’ye göre biraz daha uygun diyebiliriz. Huawei P9 ekran değişim fiyatı da bundan etkileniyor.

Huawei P9’un ekran değişimi yaklaşık 45 dakika – 1 saat içinde halledilebilen, basit ve kolay bir işlem. Telefon için LCD ekranlar 180-200 TL arası internette satılırken, yurtdışı menşeli sitelerden biraz daha ucuza getirme şansınız var. Fakat Huawei P9 ekran değişimini doğrudan bir telefoncuda yaptıracaksanız, fiyat da hâliyle işçilik-kâr bedeliyle artıyor. Şu anda Huawei P9 ekran değişim fiyatı ortalama olarak 250-350 TL arasında değişmekte.

Firmalar, bu konuda farklı fiyat politikaları uyguluyorlar ve bu yüzden de fiyat değişim gösteriyor. Fakat ekran değişimi yapılırken dikkat etmeniz hususlar var. Örneğin, ekran değişiminin gözünüzün önünde yapılmasına, orijinal veya sıfır olmayan ürünlerin takılmamasına dikkat edin. Ekran değişimi sonrasında başvurduğunuz teknik servisten 6 ay garanti almayı unutmayın. Ayrıca bunun karşılığında size imzalı bir garanti kartı da vermeleri gerekmekte. Bu şekilde sorun tekrar etse bile mağdur olmazsınız.

Ayrıca Huawei P9 Türkiye’nin her bölgesinde yaygın bir model olduğundan, hemen hemen her şehirde ekran değişimi yapan servisler bulabilirsiniz. Ekran değişimi sırasında kişisel bilgileriniz için endişelenmenize de gerek yok çünkü bu işlem telefonun hafızasına etki etmemekte. Yani tüm uygularınız, önemli veri, fotoğraf ve videolarınız telefonunuzda eski hâliyle kalmaya devam edecekler. Umuyoruz ki, bundan böyle telefonunuzun ekranına daha fazla hassasiyet göstereceksiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu