Bilim ve Teknoloji

Google Pixel’in iPhone 7’den iyi olan özelikleri

Google firmasının son zamanlarda karşımıza çıkarttığı akıllı telefonu Google Pixel’in barındırdığı birçok özelliğin iPhone 7’den daha iyi olduğunu biliyor muydunuz?

google pixel

Akıllı telefon piyasalarında kıyasıya rekabetin yaşanmasından sonra karşımıza çıkan Google Pixel bakalım hangi özellikleri bakımından amiral gemi olan iPhone 7’den daha iyi özellikleri bünyesinde barındırıyor?

Google Pixel’in olarak tasarımsal özelliğini baktığımız zaman karşımıza çıkan oval tasarım bizlere iPhone 6 serisinin hatırlatmaktadır. Google Pixel telefonlarında parmak izi okuyucu özelliği arka tarafta bulunurken İphone 7 telefonlarında ise bu özellik ön kısımda yer almaktadır.

Google Pixel’in iPhone fark attığı ilk konunun ekran çözünürlüğü konusunda olduğunu sizlere belirtmek istiyoruz. Google’in amiral gemi telefonunda yer alan ekran çözünürlüğü 1920x 1080 piksel iken iPhone 7 telefonlarında bu çözünürlük oranı sadece 1334 x 750 olarak dikkat çekiyor. Ekran boyutu konusunda iPhone 7 4.7 inçlik bir boyuta sahipken Google Pixel’in bu telefonunda bulunan ekran boyutu ise 5 inçlik bir boyut ile karşımıza çıkıyor. Pixel telefonunda kullanılan ekranın AMOLED ekran olması dayanıklılık bakımından da fark atmasını sağlamaktadır.

Google Pixel’in iPhone 7 modeline üstünlük kurduğu bir diğer özelliği de kamera konusunda. İki telefonunda tercih ettiği arka kamera çözünürlüğü 12 MP çözünürlükte olurken Google telefonunda f değeri olarak f2.0 tercih ederken iPhone firması ise f değerinde f1.8 ile kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Batarya konusunda fark yaratan Google 2770 mAh gücü ile daha uzun süreli bir kullanım sunarken , iPhone 7 telefonlarında bulunan batarya gücü ise sadece 1960 mAh batarya gücünde karşımıza çıkıyor. Ancak burada İOS işletim sisteminin Android işletim sistemine göre daha az şarj tüketimi sunması bu konuda farkın kapanmasına neden olmaktadır.

Teknik özeliklerine baktığımız zaman Google Pixel’in kullandığı Snapdragon 821 işletim sistemi 4 GB RAM ile desteklenmektedir. Bu özellik iPhone 7 telefonlarında ise A10 Fusion işletim sistemi ve 2 GB RAM ile karşımıza çıkmaktadır. Grafik işlemci olarak Adreno 530 karşımıza çıkmaktadır.

İşte Google Pixel ile Apple firmasının amiral gemi sınıfında yer alan iPhone 7 telefonu arasında bulunan bazı özeliklerin karşılaştırması. Bu konuda yapılan testlerden Google Pixel’in iPhone 7 telefonlara bazı özelliklerden dolayı fark attığını belirtmek istiyoruz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu