Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy S4 desen kilidini unuttum! Desen kilidi nasıl kırılır

Samsung desen kilidi unuttuysanız ve nasıl açabileceğiniz konusunda destek arıyorsanız bu resimli anlatımımız tam size göredir.

galaxy-s4

Akıllı telefonlarda güvenlik olarak en çok tercih edilen tuş kilidi kesinlikle desen kilididir.Fakat bazen desen kilidini unutabilirsiniz.Bazı modeller telefona reset atmadan açılmazken Samsung galaxy S4 modeli ise size 2 çeşit açma yöntemi sunmaktadır.Teknoscrool.com olarak sizlere galaxy s4 desen kilidi kırma yöntemini resimli olarak anlatmak istiyoruz.Adım adım yapacağınız bu işlemler ile telefonuzun desen kilidi kaldırabilir ve hiçbir veri silmeden telefonuzu normal olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Samsung Galaxy S4 desen kilidi ayarlamadan önce telefon size otomatik olarak desen kilidi onayından sonra PIN kodu onayıda isteyecektir.Bu PIN kodunu İnşallah hatırlıyorsunuzdur.Hiç uğraşmadan PIN kodunu girerek rahatlıkla telefonu açabilirsiniz.

Galaxy S4 desen kilidini unuttum nasıl kırılır?

1.Adım: İlk olarak desen kilidini bilerek 5 kez yanlış giriniz.Yanlış girme işleminden sonra aşağıdaki fotoğrafta göründüğü gibi telefonun altında 3 seçenek yan yana çıkacaktır.Bu telefon açmak için birinci adımdır.Geçelim ikinci adıma.

galaxy-s4-desen-kilidi-kirma-birinci-adim

2.Adım: Desen kilidini 5 kez yanlış girdikten sonra en sağ alt köşede bulunan YEDEK PIN bölümüne giriş yapınız.Giriş yaptıktan sonra size aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.Desen kilidi ayarlamadan önceki PIN kodunu hatırlıyorsanız bu PIN kodunu girerek telefonu açabilirsiniz.Eğer PIN Kodunu hatırlamıyorsanız bir açma yönteminiz daha bulunmaktadır.

galaxy-s4-desen-kilidi-acmak-icin-pin-kodu

3.Adım: Eğer PIN kodunu hatırlamıyorsanız mecburen kalan tek yöntemi denemek zorundasınız.Telefonu ilk aldığınızda kurulum yaparken GMAİL hesabınızı oluşturdunuz yada mevcut GMAİL hesabınız ile telefonu açtınız.Eğer Gmail hesabınızı hatırlıyorsanız giriş yaparak telefonu açabilirsiniz.Eğer bu yöntemide unuttuysanız mecburen telefona reset atmaktan başka çareniz bulunmamaktadır.

galaxy-s4-desen-kilidi-acmak-icin-google-hesabi

Unutmayınız ki reset işlemi yaptığınızda telefonuzdaki veriler silinecektir.Eğer takıldığınız bir yer olursa bize yorum yazarak ulaşabilirsiniz.

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

“Galaxy S4 desen kilidini unuttum! Desen kilidi nasıl kırılır” için 3 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir