Bilim ve Teknoloji

Galaxy Note 7 yerine alabileceğiniz en iyi 3 model

Galaxy Note 7’den sonra zorluk çekmeyip aynı tadı alabileceğiz 3 modeli önermek istedik.

note-7-son

Samsung’un büyük bir umutla piyasaya çıkardığı ve çok fazla talep gören Galaxy Note 7, artık tamamen piyasadan toplanıyor.Teknoscrool.com olarak Galaxy Note 7’ye eşdeğer birkaç modeli sizlere önermek istiyoruz.İlk olarak şunu söyleyelım;Note 7’yi tercih ettiğiniz için büyük ekranlı bir telefon seviyorsunuz demektedir.Note 7’de 5.7 inçlik dev bir ekran bulunmaktadır.

Sizlere en az 5.5 inçlik ekrana sahip telefonları önereceğiz.Tabi sadece ekranı eşdeğer olarak kıyaslama yapmayacağız.Donanım olarakta Galaxy Note 7’ye yakın olanları yazacağız.

İlk önerimiz Google Pixel XL

google-pixel

Google Pixel canlı ekranı ve donanımı ile Note 7’ye en yakın model diyebiliriz.5.5 İnçlik 534 PPI Piksel yoğunluğuna sahip AMOLED ekran bulunmaktadır.32 GB dahili depolama hafızası,4 GB RAM,3450 mAh’lık bir batarya,2.15 GHZ hızında çalışan 4 çekirdekli işlemci,Parmak izi okuyucusu özellikleri yer almaktadır.Henüz ülkemizde satışı olmayan Google Pixel XL, Note 7’ye eşdeğer olarak görebilirsiniz.

İkinci önerimiz olarak Galaxy S7 Edge

s7-edge

Samsung kalitesinden yeni bir Samsung’a geçmek daha mantıklı olacaktır.Galaxy S7 Edge’de 5.5 inçlik 534 PPI Piksel yoğunluğuna sahip Super AMOLED ekranı bulunuyor.32 GB’lık dahili depolama hafızası,4 GB RAM,3600 mAh’lık bir batarya,2.3 GHZ hızında çalışan 8 çekirdekli işlemcisi,Parmak izi okuyucusu ile Galaxy Note 7’ye ekran boyutu haricinde en yakın telefon olduğunu söyleyebiliriz.

Üçüncü ve son model olarak LG V20 öneriyoruz

lg-v20-alinir-mi

Bu modelin ekran boyutu 5.7 inçlik olduğu için Note 7 eşdeğeri bir telefondur. 5.7 İnçlik 513 PPI Piksel yoğunluğuna sahipt bir IPS LCD ekranı bulunuyor.64 GB’lık dahili depolama hafızası,3200 mAh’lık bir batarya,2.2 GHZ 4 çekirdekli bir işlemcisi bulunuyor.2.ön ekranı ile farklı bir tasarım ile üretilmesi dikkatleri üzerine çekti.Hem ekran boyutu aynı olsun hem farklılık yaratmak istiyorum diyorsanız kesinlikle LG V20 deniyebilirsiniz.Alışagelmiş bir akıllı telefon kullanmak istemiyorum diyenler LG V20’yi detaylı olarak inceleyebilir.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu