Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy Note 7 yerine alabileceğiniz en iyi 3 model

Galaxy Note 7’den sonra zorluk çekmeyip aynı tadı alabileceğiz 3 modeli önermek istedik.

note-7-son

Samsung’un büyük bir umutla piyasaya çıkardığı ve çok fazla talep gören Galaxy Note 7, artık tamamen piyasadan toplanıyor.Teknoscrool.com olarak Galaxy Note 7’ye eşdeğer birkaç modeli sizlere önermek istiyoruz.İlk olarak şunu söyleyelım;Note 7’yi tercih ettiğiniz için büyük ekranlı bir telefon seviyorsunuz demektedir.Note 7’de 5.7 inçlik dev bir ekran bulunmaktadır.

Sizlere en az 5.5 inçlik ekrana sahip telefonları önereceğiz.Tabi sadece ekranı eşdeğer olarak kıyaslama yapmayacağız.Donanım olarakta Galaxy Note 7’ye yakın olanları yazacağız.

İlk önerimiz Google Pixel XL

google-pixel

Google Pixel canlı ekranı ve donanımı ile Note 7’ye en yakın model diyebiliriz.5.5 İnçlik 534 PPI Piksel yoğunluğuna sahip AMOLED ekran bulunmaktadır.32 GB dahili depolama hafızası,4 GB RAM,3450 mAh’lık bir batarya,2.15 GHZ hızında çalışan 4 çekirdekli işlemci,Parmak izi okuyucusu özellikleri yer almaktadır.Henüz ülkemizde satışı olmayan Google Pixel XL, Note 7’ye eşdeğer olarak görebilirsiniz.

İkinci önerimiz olarak Galaxy S7 Edge

s7-edge

Samsung kalitesinden yeni bir Samsung’a geçmek daha mantıklı olacaktır.Galaxy S7 Edge’de 5.5 inçlik 534 PPI Piksel yoğunluğuna sahip Super AMOLED ekranı bulunuyor.32 GB’lık dahili depolama hafızası,4 GB RAM,3600 mAh’lık bir batarya,2.3 GHZ hızında çalışan 8 çekirdekli işlemcisi,Parmak izi okuyucusu ile Galaxy Note 7’ye ekran boyutu haricinde en yakın telefon olduğunu söyleyebiliriz.

Üçüncü ve son model olarak LG V20 öneriyoruz

lg-v20-alinir-mi

Bu modelin ekran boyutu 5.7 inçlik olduğu için Note 7 eşdeğeri bir telefondur. 5.7 İnçlik 513 PPI Piksel yoğunluğuna sahipt bir IPS LCD ekranı bulunuyor.64 GB’lık dahili depolama hafızası,3200 mAh’lık bir batarya,2.2 GHZ 4 çekirdekli bir işlemcisi bulunuyor.2.ön ekranı ile farklı bir tasarım ile üretilmesi dikkatleri üzerine çekti.Hem ekran boyutu aynı olsun hem farklılık yaratmak istiyorum diyorsanız kesinlikle LG V20 deniyebilirsiniz.Alışagelmiş bir akıllı telefon kullanmak istemiyorum diyenler LG V20’yi detaylı olarak inceleyebilir.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy Note 7 yerine alınabilecek 2 model

Galaxy Note 7’ye eşdeğer hangi model almalıyım diye internette gezinip duruyorsanız işte size 2 öneri.

note 7

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy Note 7 ürünleri geri toplayacağını açıkladıktan sonra telefonlarını iade etmek isteyenler Note 7 eşdeğerinde modeller aramaya başladı.Teknoscrool.com olarak sizlere 2 tane telefon modeli önermek istiyoruz.

Eğer telefonu iade etmeyip kullanmaya devam ederseniz, yeni gelecek olan Note 7’ye ücretsiz geçiş yapabileceksiniz.Bu tamamen size kalmış bir tercihtir.

İlk modelimiz HTC 10

htc 10 modeli

HTC 10 modeli 5.2 inçlik 564 PPI Piksel yoğunluğuna sahip bir Super LCD 5 ekran teknolojisi bulunmaktadır.3000 mAh’lık bataryası ve hızlı şarj teknolojisi ile başarılı bir batarya performansı bulunmaktadır.İşlemci gücüne baktığımızda ise 2.15 GHZ hızında çalışan 4 çekirdekli,4 GB RAM’li güçlü bir işlemcisi bulunmaktadır.12 Megapiksel arka kamera ve 5 Megapiksellik bir ön kamerası bulunuyor.Hafıza kartıda takılabilen HTC 10 modeli 2599 TL ile 2799 TL arasında satılmaktadır.

2.Model Galaxy S7 Edge

galaxy s7 edge

Çift taraflı kavisli ekran tasarımı ile büyük ilgi gören Galaxy S7 edge hem performans hem tasarım ile tercih edebileceğiniz bir modeldir.5.5 inçlik SUPER AMOLED ekran teknolojisi,32 GB Dahili hafıza,4 GB RAM,3600 mAh’lık güçlü bir batarya ve 2.3 GHZ hızında çalışan 8 çekirdekli işlemcisi bulunmaktadır.Note 7 eşdeğeri olarak alabileceğiniz harika bir model olduğunu belirtelim.Fiyatı ise şu an 2499 TL ile 2799 TL arasında değişmektedir.