Bilim ve Teknoloji

Galaxy Note 7 İris tarama (Gözbebeği) nasıl kaydedilir?

İris tarama özelliğini nasıl kullanabilirim diyorsanız bu yazımız tam size göredir.

note 7 iris tarama

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy Note 7 tanıtıldıktan sonra farklı özellikleri ile teknoloji tutkunlarının ilgisini fazlasıyla çekmiştir.Diğer telefonlardan farklı olarak İris tanıma özelliği ile kullanıcıları heyecanlandırıyor.İris tanıma özelliği ile telefonuzun ekran kilidini açabilir,Samsung hesabı doğrulaması,Klasör oluşturabilir ve Web oturum açabilirsiniz.İris tarama özelliği kullanmak için ilk olarak telefona gözbebeklerinizi tanıtmanız gerekmektedir.Parmak izi tarayıcısında nasıl parmak izini kaydediyorsanız gözbebeği tasarım içinde işlemler gerekmektedir.

Gözbebeğinizi kaydetmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

– İlk olarak Uygulamalar sekmesinde Ayarlar→Kilit ekranı ve güvenlik→ İrisler sekmesine giriş yapınız.

– Ön tanımlı kilit yöntemini kullanarak ekran kilidini açın.Bir ekran kilit yöntemi ayarlamadıysanız, bir tane oluşturun.

– Ekranda verilen talimatları okuyun ve DEVAM üzerine dokunun. Gözbebeklerinizden yalnızca bir tanesini kaydetmek için Sadece 1 iris kaydetmeyi seçebilirsiniz.

– Telefonu gözbebeklerine 25-35 cm uzaklığında tam dik olarak bakmanız gerekmektedir.

– Gözlerinizi ekrandaki dairelerin içine yerleştirin ve iyice açın ve gözbebeği tanıma kamerası gözbebeklerinizi tarıyacaktır.

– Gözbebeği kilidi açılır penceresi ekrana geldiğinde, ETKİNLEŞTİR üzerine dokunun, böylece ekranın kilidini açmak için gözbebeklerinizi kullanabilirsiniz.Parmağınızı kilitli ekranın üzerinde herhangi bir yönde kaydırdığınızda gözbebeği tanıma ekranı görüntülenir. Gözbebeklerinizin taranması için ekrana bakın.

Kaydedilen Gözbebeklerini silme

Kaydedilen gözbebeklerini silebilirsiniz.

– Uygulamalar ekranında,Ayarlar→Kilit ekranı ve güvenlik→İrisler üzerine dokunun.Ön tanımlı kilit yöntemini kullanarak ekran kilidini açın ve KALDIR üzerine dokunun.

Kayıtlı gözbebekleri silindikten sonra ilgili özelliklerin tümü devre dışı bırakılır

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu