Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy Note 7 İris tarama (Gözbebeği) nasıl kaydedilir?

İris tarama özelliğini nasıl kullanabilirim diyorsanız bu yazımız tam size göredir.

note 7 iris tarama

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy Note 7 tanıtıldıktan sonra farklı özellikleri ile teknoloji tutkunlarının ilgisini fazlasıyla çekmiştir.Diğer telefonlardan farklı olarak İris tanıma özelliği ile kullanıcıları heyecanlandırıyor.İris tanıma özelliği ile telefonuzun ekran kilidini açabilir,Samsung hesabı doğrulaması,Klasör oluşturabilir ve Web oturum açabilirsiniz.İris tarama özelliği kullanmak için ilk olarak telefona gözbebeklerinizi tanıtmanız gerekmektedir.Parmak izi tarayıcısında nasıl parmak izini kaydediyorsanız gözbebeği tasarım içinde işlemler gerekmektedir.

Gözbebeğinizi kaydetmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

– İlk olarak Uygulamalar sekmesinde Ayarlar→Kilit ekranı ve güvenlik→ İrisler sekmesine giriş yapınız.

– Ön tanımlı kilit yöntemini kullanarak ekran kilidini açın.Bir ekran kilit yöntemi ayarlamadıysanız, bir tane oluşturun.

– Ekranda verilen talimatları okuyun ve DEVAM üzerine dokunun. Gözbebeklerinizden yalnızca bir tanesini kaydetmek için Sadece 1 iris kaydetmeyi seçebilirsiniz.

– Telefonu gözbebeklerine 25-35 cm uzaklığında tam dik olarak bakmanız gerekmektedir.

– Gözlerinizi ekrandaki dairelerin içine yerleştirin ve iyice açın ve gözbebeği tanıma kamerası gözbebeklerinizi tarıyacaktır.

– Gözbebeği kilidi açılır penceresi ekrana geldiğinde, ETKİNLEŞTİR üzerine dokunun, böylece ekranın kilidini açmak için gözbebeklerinizi kullanabilirsiniz.Parmağınızı kilitli ekranın üzerinde herhangi bir yönde kaydırdığınızda gözbebeği tanıma ekranı görüntülenir. Gözbebeklerinizin taranması için ekrana bakın.

Kaydedilen Gözbebeklerini silme

Kaydedilen gözbebeklerini silebilirsiniz.

– Uygulamalar ekranında,Ayarlar→Kilit ekranı ve güvenlik→İrisler üzerine dokunun.Ön tanımlı kilit yöntemini kullanarak ekran kilidini açın ve KALDIR üzerine dokunun.

Kayıtlı gözbebekleri silindikten sonra ilgili özelliklerin tümü devre dışı bırakılır

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy Note 7 İris (Göz) tanıtma nasıl yapılır?

Galaxy Note 7 İris tanımlama özelliği nasıl aktif edilir.

iris tanımlama galaxy note 7

Samsung Galaxy Note 7 üstün özellikleri ile teknoloji tutkunlarının dikkatini çektiğini söyleyebiliriz.Note 7’deki özellikler birçok kişinin beklentilerinin üzerinde oldu.Note 7 için uzun zamandır İris tanıma özelliği olacağı söylentileri geziyordu.2 Ağustos 2016 bu söylentiler biterek İris tanıma özelliği geldi.Note 7’de güvenlik olarak zaten parmak izi tarayıcısı yer alıyor.Parmak izi tarayıcısı kullanmak yerine gözleriniz ile telefonun kilidini açabileceksiniz.Bugüne kadar hiç bir akıllı telefonda olmadığı için bu özellik gerçekten çok merak edilmektedir.

Galaxy Note 7 İris (Göz) tanımlama nasıl yapılır?

Samsung Galaxy Note 7 İris tanımlama özelliğini aktif etmek için ilk olarak gözlerinizi tanıtmanız gerekmektedir.Ayarlar sekmesinde güvenlik kategorisinde İris tanımlamayı yapmanız gerekiyor.Tabi bu bazı soru işaretlerinide beraber getirmektedir.Kullanıcılar ilk olarak İris tanıma özelliği gece çalışacak mı sorusuna cevap arayacaktır.Şu an için bu soruya bir cevap veremiyoruz fakat ileri ki günlerde kullanıcılar yorumları ile kafa karışıklıklarına son verecektir.Geceleri sadece telefonun ışığının yüzünüze yansıması yetip yetmeyeceğide merak ediliyor.