Bilim ve Teknoloji

Galaxy Note 5 Wİ-Fİ bağlantı sorunu ve çözümü

Galaxy Note 5 Wİ-Fİ sorunu nasıl çözülür?

galaxy note 5 wi fi sorunu

Samsung Galaxy Note 5 telefonu şuan note serileri arasın en güçlü olanı olduğunu söyleyebiliriz.Note 5 modeli hem tasarımı ile hem donanımı ile birçok kişi tarafından alınmaktadır.Ziyaretçilerimizden genellikle Galaxy Note 5 Wİ-Fİ bağlantısı kopma sorunu yaşadığını ve nasıl çözebileceğini konusunda yardım istemiştir.İnternette Galaxy Note 5 sorunları olarak en çok gelen şikayetler arasında yer aldığını görmekteyiz.

Galayx Note 5 kullanıcıları Wİ-Fİ ile internette bağlı iken bir anda bağlantının koptuğunu ve devamında Wİ-Fİ modemi görmediğinide yazmıştır.

Galaxy Note 5 Wİ-Fİ bağlantı kopma sorunu çözüm yöntemleri

İlk olarak telefonuzdan Wİ-Fİ ayarlarına girerek bağlı olduğu modemi unutun işlemini gerçekleştiriniz.Daha sonra kendi modeminizi kapatın ve 1 dakika sonra açtıktan sonra tekrardan bağlanın.

İkinci yöntem ise en çok çözüm olan yöntem olduğunu yazmaktadır.Cihazınızın ayarlarına giderek Güç Tasarrufu modunu kapalı hale getirin. Cihazınızda ki bu özellik cihazınızın şarjının tükenmesin sağladığı gibi bazen’de wi-fi bağlantılarında sorun yaratmaktadır

Üçüncü yönteme geldiğinizde hala sorununuz devam ediyorsa Ayarlar > Wi-fi > Bağlı olduğunuz modem‘in adına tıklayarak Gelişmiş Ayarlara giriş yapaınız.Daha sonra ağ ayarlar pencesinde DNS adresi olarak 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yapınız.

Yukarıdaki yöntemleri denediğiniz halde sorununuz devam ediyorsa telefonuzu fabrika ayarlarına döndürmenizi tavsiye ediyoruz.

Yazdıklarımızı deneyen ziyaretçileriimizden olumlu yada olumsuz sonuç aldıklarına dair geri dönüş bildirirlerse çok seviniriz.Bu sorun ile başka karşılaşan kişilere yardımcı olmuş olursunuz

İlgili Makaleler

14 Yorum

 1. Wife ağını görüyor ancak internet kullanılmıyor yazıyor ağ isminin altında ve ünlem işareti oluyor zaten önceden de evdeki herkes çok kolay bağlanırken ben zorluk çekiyordum lütfen yardımcı olun garantiye vermem gerekir mi

 2. selamlar, benim sorunum şu. Bir yerde wifi rahatlıkla bağlanırken diğer yerde bağlanmıyor.

  telefonda sorun olsa normal yerde de bağlanmaz. wifi sorun olsa başkaları nasıl bağlanıyor.

  ben anlamadım

 3. Guc tasarrufunu kapatinca duzeldi. Wi fi yi goruyor fakat baglanmiyordu

 4. Evde wifi rahatlıkla bağlanırken, iş yerimde önceden bağlandığım wifiye şimdi bağlanmıyor.İşyerindeki herkes bağlanıyor. DNS ayarlarını değiştirdim olmadı. Fabrika ayarlarına döndüm o da olmadı. Wifi unut yaptım. güç tasarrufu zaten kapalı. Hiç bir şekilde olmuyor.
  telefonda sorun olsa normal yerde de bağlanmaz. wifi sorun olsa başkaları nasıl bağlanıyor. Acil yardım eder miniz?

 5. Wi-Fi modem’i resetlemeyi denediniz mi? Bazı modemler durduk yere bazı İP adreslerini BAN’lamaktadır.

 6. Benimki wifi yi hiç görmüyor arada kendiliğinden gidip geliyor her türlü yöntemi denedim ama işe yaramadı bağlantı koptumu bluetooth ve smartView dahil hiçbirini açamıyorum..sanırım servislik olduk..

 7. herkes bağlanabiliyor, bir tek benim note 5 ( zaten çok da zor görüyor wifi ağını ), yakaladığında da, bu sefer de herkesin girdiği şifreye hatalı şifre diyor.?
  Bu nasıl şey böyle, ne yapabiliriz.?

 8. iyi günler . wifi ağına bağlanıyorum wp üzerinden msj gelip gidiyor fakat fotograf gönderildiğinde indirilmiyor . twtr ve instgram yenilenmiyor sebebi ne olabilir .

 9. Samet bey merhabalar,

  Mobil verisini kullandığınızda bu sorunlar ile karşılaşıyor musunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu