Bilim ve Teknoloji

Engellenmiş WhatsApp hesabı nasıl kaldırılır?

Yanlışlıkla WhatsApp hesabınız kapandıysa aşağıdaki yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

whatsapp engel kaldırma

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ta kural ihlali yaparsanız hesabınız yasaklanabilir.WhatsApp’ı amacı ile kullanırsanız çok faydalı bir uygulamadır.Malesef WhatsApp’ı amacı dışında kullanmaya çalışanlar çıkmaktadır.Bu tür kişilere karşı WhatsApp çok hassas davranmaktadır.Hesabınız yasaklandığı zaman uygulamaya giriş yaptığınızda “Telefon numaranızın WhatsApp kullanımı yasaklandı. Yardım için destekle iletişime geçin.” mesajını neden görüyorum? ” uyarısını alırsınız.Tabi uyarı almadanda hesabınız yasaklanabilmektedir.Hesabınız yasaklandıktan 72 saat sonra kişileriniz artık sizi Favoriler listelerinde (Android’te Kişiler sekmesinde) göremeyeceklerdir.

WhatsApp’ta geçici olarak yasaklandınız.” mesajını görüyorsanız, bunun birçok sebebi bulunmaktadır.WhatsApp’ın resmi internet sitesine baktığımızda bu konu hakkında yapmış olduğu açıklamayı sizlere iletmek istedik.

– Adres defterinde numaranız kayıtlı olmayan kişilere çok fazla mesaj göndermek. Tüm WhatsApp kişilerinizden mevcut telefon numaranızı adres defterlerine eklemelerini rica edin.

– Kısa bir süre içerisinde birçok kişi tarafından engellenmek. Sadece sizden mesaj almak isteyen kişilerle iletişim kurduğunuzdan emin olun.

– Adres defterinde numaranız kayıtlı olmayan kişilerle çok fazla grup oluşturmak. Tüm WhatsApp kişilerinizden mevcut telefon numaranızı adres defterlerine eklemelerini rica edin.

– Aynı mesajı çok fazla kişiye göndermek. Aynı mesajı birçok kişiye göndermek için Toplu Mesaj Listeleri’ni kullanın.
– Hizmet Koşullarımızı ihlal etmek.

Peki engellenmiş WhatsApp hesabı nasıl kaldırılır?

WhatsApp hesabınız engellendiyse WhatsApp’a mail atmanız gerekmektedir. ” support@whatsapp.com ” bu mail adresine hesabınızın açılması talebinde bulunabilirsiniz.Eğer yanlışlıkla kapandığını düşünüyorsanız zaten kısa süre içinde açılacaktır.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. brawwwoooo aferim a.q. çok aydınlattın biz mail atmayı bilmiyoruz…

  2. Yasağın kaldırlmadı için ne yapmalıyım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu