Bilim ve Teknoloji

En İyi Telefon Kameraları 2017

Gün geçtikçe telefonların kamerasını daha çok kullanıyoruz ve çektiğimiz fotoğrafları da her an yanımızda taşıyoruz. Peki hangi telefonun kamerası aslında daha iyi?

En iyi telefon kamerası hangisi?

Şu anda piyasada göze çarpan, üst düzey kameraya sahip telefonlar şu şekilde;

Apple iPhone 7 Plus

Samsung Galaxy S8 Plus

Google Pixel

Huawei P10 Plus

OnePlus 5

LG G6

HTC U11

Sony Xperia XZ Premium

Xiaomi Mi 6

En iyi telefon kamerası hangisi?

Bu yıl çıkan telefonlara baktığımızda, aslında hepsinin bazı güçlü ve zayıf yanları var. Aynı zamanda selfie, portre ya da video gibi ne tip amaçlarla kullanacağınıza bağlı olarak da kamera kaliteleri değişkenlik gösteriyor.

Seçtiğimiz ilk 4 cihaz ise şöyle;

Google Pixel

HTC U11

iPhone 7 Plus

Samsung Galaxy S8

Bunların arasında Google Pixel, eski gibi gözükse de hâlâ piyasadaki en iyi telefon kamerasına sahip ve her koşul altında fantastik fotoğraflar çekebiliyor ve ayrıntılı videolarla karşımıza çıkıyor. Nexus 6P’nin kamerasına epey benzese de, daha güçlü işlemci çipseti Snapdragon 821 sayesinde her an HDR+ kullanabilme şansınıza sahipsiniz.

HTC U11 ise bu kıyaslamanın gizli galibi oldu. HTC her ne kadar son yıllarda amiral gemilerinin kamera kalitesiyle çok dikkat çekmese de, U11 kesinlikle üst düzey bir kamera performansına sahip ve düşük ışıkta dahi sonuçlar muazzam.

Üçüncü olarak iPhone 7 Plus’a da değinelim. Bu ürün hem fotoğraf, hem de video çekiminde kesinlikle çok başarılı ve aynı zamanda da hızlı çalışıyor. Kaldı ki zaten Apple, iPhone 7 sürümleriyle birlikte telefona önemli geliştirmeler yaptı ve kamera kalitesini epey arttırdı. Galaxy S8 Plus da, önceki yıllardaki Samsung ürünlerine benziyor ve bu sefer kamera uygulamasıyla da memnun etmeyi başarıyor. Aynı zamanda 4K videoları da 30fps kare oranında çekmenize olanak tanıyor.

Eğer bunların dışında bir telefon arayışındaysanız, Sony Xperia XZ Premium, Huawei P10 Plus ve Xiaomi Mi 6 gibi cihazlar da kamera yönünden oldukça kaliteli ve fiyatını hak ediyorlar.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu