Bilim ve Teknoloji

Android WhatsApp otomatik video ve fotoğraf indirmeyi kapatma

WhatsApp’ta otomatik indirme özelliğini kapatmak istiyorsanız bu yazımızın size göre olduğunu söyleyebiliriz.

whatsapp otomatik indirme kapatma

WhatSapp dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olarak yoluna devam ediyor.Tabi sadece mesajlaşma özelliği yok.Fotoğraf,video ve dosya gönderiminde de aktif olarak kullanılan WhatsApp’ta size gelen fotoğraf ve videoları otomatik olarak indirmeyi nasıl kapatacağınızı yazmak istedik.Mobil veri bağlantısını kullanıyorsanız ve uzun bir video geldiğinde otomatik indirme yaptığı zaman sizin internet kotanızı doldurabileceğini unutmayınız.

Aşağıdaki adımları Android işletim sistemine sahip tüm telefonlarda uygulayarak otomatik indirmeyi devre dışı bırakabilirsiniz.

İlk olarak akıllı telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açınız.Daha sonra sağ en üst köşede bulunan 3 nokta’ya basıp ayarlar sekmesine giriş yapınız.

Açılan ekranda “Veri Kullanımı” sekmesini göreceksiniz.Bu bölümü giriş yaptığınızda size otomatik indirme seçeneklerini sunacaktır.Aşağıdaki fotoğraftaki gibi kendimize göre seçenekleri belirleyip kota tasarrufu yapacağız.Teknoscrool.com olarak size önerilen seçenekleri aşağıda fotoğraflarda belirttik.

whatsapp-otomatik-indirmeyi-kapatma

Mobil Veri Kullanırken” kategorisinde sadece fotoğraf sekmesini işaretlemenizde fayda bulunmaktadır.Bu sayede cep telefonu internetinizi kullanırken sadece size gelen fotoğraflar otomatik olarak indirilecektir.Eğer mobil veri bağlantısında hiçbir şey indirmesini istemiyorsanız bu seçeneğide kaldırabilirsiniz.

Wİ-Fİ’ya bağlıyken“seçeneğinde ise hepsini işaretleyebilirsiniz.Wİ-Fİ bağlantınız eğer sınırsızsa tabi.Bu seçenekleri kendinize göre belirlyebilirsiniz.

Dolaşımdayken” seçeneğinde ise hiçbirini işaretlemeyiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu