Bilim ve Teknoloji

Aleyna Tilki Cevapsız Çınlama neden kalktı sorusuna yanıt geldi

Aleyna Tilki’nin Cevapız Çınlama şarkısının YouTube’dan neden kaldırıldığı çok merak edilmektedir.

Sosyal medya son sıralar YouTube ile meşgul olmaktadır.Geçtiğimiz günlerde Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısını söyleyen Çağatay Akman’ın şarkısı Anna RF-Jump şarkısından gelen telif hakkından dolayı kaldırılmıştı.240 milyon kez izlenen bu şarkıdan sonra 200 milyon civarında izlenen Aleyna Tilki’nin Cevapsız Çınlama şarkısı YouTube’dan telif nedeniyle kaldırıldı.

Sosyal medya Cevapsız Çınlama şarkısının neden kalktığını araştırıyor.Bir süre sonra şarkının neden kalktığını öğrenenler çok şaşırıyor.YouTube’da şarkıya girmek istediğinizde “Emrah Karaduma-Cevapsı…”Bu video, Aleyna Tilki tarfından bulunulan bir telif hakkı talebi nedeniyle artık kullanılmıyor” yazmaktadır.Yani uzun lafın kısası Aleyna Tilki, kendi şarkısına telif atarak kaldırdığı yazmaktadır.

Bu olayın ardından Aleyna Tilki’nin kendi şarkısını neden telif hakkı yüzünden kaldırttığı sorusu gündeme gelmişti.

Bu soruya en temiz yanıt olarak DMC’in Genel Müdürü Samsun Demir, kendi resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada ile kafalardaki soru işaretini kaldırdı.Bu olayların hepsi sahte hesap yüzünden gerçekleştiği açıklandı.

“Değerli müzikseverler,

Bu gece YouTube’a kendini Aleyna Tilki adıyla tanıtan birisi başvurmuştur.Klibi için izin vermediğini beyan etmiştir.Bu başvuru nedeniyle maalesef YouTube Emrah Karaduman & Aleyna Tilki “Cevapsız Çınlama” klibini kapatmış bulunmaktadır. Bu kişinin tespiti için gerekli yasal başvuruları yapacağız.

Aleyna Tilki’de kendi resmi twitter hesabından ise “Kendi kedime telif atmayacağıma göre..Sahte kimliğimle, iznim olmadığını söylemişler.” açıklamasında bulunmuştur.

Bu sahte hesap yüzünden 200 milyon civarında izlenen şarkının tekrardan geri gelme süreci ne kadar sürecek göreceğiz.Fakat herkesin aklına gelen ilk soru ise bu sahte hesaplar yüzünde milyonlarca kez izlenen şarkıların kaldırılması kolay mı sorusu olmaktadır.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu