Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Aleyna Tilki Cevapsız Çınlama neden kalktı sorusuna yanıt geldi

Aleyna Tilki’nin Cevapız Çınlama şarkısının YouTube’dan neden kaldırıldığı çok merak edilmektedir.

Sosyal medya son sıralar YouTube ile meşgul olmaktadır.Geçtiğimiz günlerde Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısını söyleyen Çağatay Akman’ın şarkısı Anna RF-Jump şarkısından gelen telif hakkından dolayı kaldırılmıştı.240 milyon kez izlenen bu şarkıdan sonra 200 milyon civarında izlenen Aleyna Tilki’nin Cevapsız Çınlama şarkısı YouTube’dan telif nedeniyle kaldırıldı.

Sosyal medya Cevapsız Çınlama şarkısının neden kalktığını araştırıyor.Bir süre sonra şarkının neden kalktığını öğrenenler çok şaşırıyor.YouTube’da şarkıya girmek istediğinizde “Emrah Karaduma-Cevapsı…”Bu video, Aleyna Tilki tarfından bulunulan bir telif hakkı talebi nedeniyle artık kullanılmıyor” yazmaktadır.Yani uzun lafın kısası Aleyna Tilki, kendi şarkısına telif atarak kaldırdığı yazmaktadır.

Bu olayın ardından Aleyna Tilki’nin kendi şarkısını neden telif hakkı yüzünden kaldırttığı sorusu gündeme gelmişti.

Bu soruya en temiz yanıt olarak DMC’in Genel Müdürü Samsun Demir, kendi resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada ile kafalardaki soru işaretini kaldırdı.Bu olayların hepsi sahte hesap yüzünden gerçekleştiği açıklandı.

“Değerli müzikseverler,

Bu gece YouTube’a kendini Aleyna Tilki adıyla tanıtan birisi başvurmuştur.Klibi için izin vermediğini beyan etmiştir.Bu başvuru nedeniyle maalesef YouTube Emrah Karaduman & Aleyna Tilki “Cevapsız Çınlama” klibini kapatmış bulunmaktadır. Bu kişinin tespiti için gerekli yasal başvuruları yapacağız.

Aleyna Tilki’de kendi resmi twitter hesabından ise “Kendi kedime telif atmayacağıma göre..Sahte kimliğimle, iznim olmadığını söylemişler.” açıklamasında bulunmuştur.

Bu sahte hesap yüzünden 200 milyon civarında izlenen şarkının tekrardan geri gelme süreci ne kadar sürecek göreceğiz.Fakat herkesin aklına gelen ilk soru ise bu sahte hesaplar yüzünde milyonlarca kez izlenen şarkıların kaldırılması kolay mı sorusu olmaktadır.

Kategoriler
Genel

Aleyna Tilki Cevapsız Çınlama 78 milyon’u geçti

Aleyna Tilki zirveye doğru devam ediyor!

aleyna-tilki

Aleyna Tilki 2014 yılında Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında çok beğenilmişti.O zaman 14 yaşında birisi için sesi ile fark yaratan Tilki,16 yaşında Emrah Karaduman ile Cevapsız Çınlama şarkısını çıkardı.İlk şarkısı ile müzik gündemi sallayan şarkı, dünyanın en popüler video paylaşım platformu youtube.com’u sallamaya devam ediyor.İlk şarkısı 19 Ağustos 2916 günü youtube.com’da Netd Müzik aracılığıyla paylaşıldı.Henüz 2 ayı bulmamasına rağmen 78 milyon kez izlenme rakamına ulaştı.

Birçok popüler yabancı ve yerli şarkıcıların izlenme oranlarını katlayan Aleyna Tilki klibi bu gidişle Türkiye’de en çok izlenen video olmayı başaracak.

19 Ağustos 2016 günü yayınlanan video 17 Ekim 2016 saat 17:38 itibari ile 78.678.889 izlenme oranına ulaşmıştır.İlerleyen zamanlarda video görüntüleme sayısı ile ilgili haberlere devam edeceğiz.

Kategoriler
Kimdir

Aleyna Tilki Kimdir? Kaç yaşında

Aleyna Tilki Kimdir,Aleyna Tilki kaç yaşında diye merak ediyorsanız bu soruların yanıtlarına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

aleyna-tilki-kimdir

Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında Aleyna Tilki ilk olarak Gesi Bağları şarkısını kendi sesi ile söylediğinde birçok kişi tarafından çok beğenilmişti.Yaşına göre olgun ve tok bir sesi olduğu için performansı çok beğenilmişti.Aleyna Tilki 2014 yılında yarışmaya katıldığında yaşının 14 olduğunu duyanlar çok şaşırmıştı.14 yaşındaki birinin bu kadar kaliteli bir sesi olduğu için çok şaşırdı.Herkes bu güzel ses ile neden klip çıkarmıyor derken Emrah Karaduma ile Cevapsız Çınlama şarkısı şu an youtube.com ve müzik kanallarında en çok dinlenen şarkılar arasında yer almayı başardı.

Peki Aleyna Tilki Kimdir?

Aleyna Tilki 2000 yılında Konya’da doğmuştur.14 yaşında (2014) Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında uzun yıllardan beridir müzik üzerine çalışmalar yaptığını söylemiştir.18 yaşın altında bir şarkıcının bu kadar başarılı bir çıkış yapmasını herkes çok beğendi.Aleyna Tilki kimdir sorusuna malesef daha fazla bilgi veremiyoruz.İnternette kendisine ait daha detaylı bilgiler paylaşıldıkça bu konuya ekleyeceğiz.

CEVAPSIZ ÇINLAMA 48 MİLYONU GEÇTİ

Aleyna Tilki‘nin Emrah Karaduma ile birlikte söylediği Cevapsız Çınlama şarkısı 19 Ağustos 2016 günü dünyanın en çok aktif olarak kullanılan video izleme platformu Youtube.com’da paylaşıldı.Yaklaşık 45 günlük süre içinde 48 milyonluk gibi zor bir rakamaı geçti.Günde binlerce kez izlenen Aleyna Tilki’nin şarkısı çok kısa bir süre içinde 100 milyon rakamlarına rahat bir şekilde ulaşacak gibi gözükmektedir.

Aleyna Tilki’nin başarılarının devamını diliyoruz ve Aleyna Tilki hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.