Bilim ve Teknoloji

2017 yılının en iyi çin malı telefon modelleri

2017 En iyi Çin malı telefonlar

Muhtemelen daha önce Huawei, ZTE veya Lenovo gibi Çin menşeli ünlü teknoloji üreticilerini duydunuz. Bunların yanında OnePlus ve Xiaomi gibi çok önemli markalar da akıllı telefon sektöründe ciddi atılımlar yapıyorlar.

İşin aslı, son dört beş yıla kadar gerek ülkemizde, gerek dünyada Çin malı teknoloji ürünlerine karşı büyük önyargı vardı fakat artık durum değişiyor. Çin, hiç olmadığı kadar başarılı akıllı telefonlar üretirken, dünyanın dört bir yanında rağbet görüyorlar. Bu yazıda size Çin’den çıkan en iyi telefonları tanıtacağız.

Çin malı telefon almalı mıyım?

Artılar:

* Oldukça düşük fiyat politikası

* Rekabetçi özellikler

* Genellikle çift SIM kart desteği olması

* Telefonunuzun genelde kimsede olmaması

Eksiler:

* Çoğu zaman resmi muhattab bulmanın zor olması

* Sıkıntılı teknik servis

* Arızalı cihazları iade etmekte zorluk

OnePlus 3T

oneplus 3t

Ülkemizde satılmasa da, OnePlus 3T piyasadaki en iyi Çin malı akıllı telefonlardan birisi. Rekabetçi fiyatıyla ve üst düzey örnekleriyle dikkat çeken cihaz gerek tasarım, gerek de teknik özellikler olarak piyasadaki birçok pahalı telefondan üstün seviyede.

Eğer iPhone veya Samsung Galaxy serisi telefonlardan almayı düşünmüyorsanız, OnePlus 3T kesinlikle en iyi seçeneklerden.

Xiaomi Mi5s

Xiaomi Mi5s

2016’nın son aylarında satışa çıkan Xiaomi ürünü Mi5s, düşük fiyatıyla dikkat çekerken, aynı zamanda malzeme kalitesinden de hiç kısılmamış.

Teknik özellikleriyle ve tasarımıyla en pahalı akıllı telefonlarla bile rekabet edecek düzeyde.

Xiaomi Mi Note 2

xiaomi mi note 2

Tablet boylarında olan Mi Note 2, devasa bir ekrana ve Quad HD panele sahip. Tam bir amiral gemisi olan Android işletim sistemli cihazı istediğiniz gibi özelleştirme şansınız var ve sakın Çin üretimi olduğuna aldanmayın.

Xiaomi Mi Mix

xiaomi mi mix

Her ne kadar Mi Mix, diğer Xiaomi ürünlerine göre biraz pahalı dursa da, sakın fiyatına aldanmayın. Çünkü özellikleriyle kıyaslandığında fiyatı için ‘ucuz’ dahi diyebiliriz. 256GB dahili hafızayla gelen Mi Mix, iPhone 7 Plus için piyasadaki en iyi alternatif.

Huawei Mate 9

Dev bir bataryayla ve geliştirilmiş çift kamerayla gelen Mate 9, en iyi Huawei telefonlarından birisi ve benchmark sonuçları da bunu kanıtlıyor. Huawei, giderek kalitesini artırıyor ve büyük markalara rakip oluyor.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu