Araba Haberleri

Nissan X-TRAIL yorumları nasıl

Nissan X-TRAIL modeli hakkında yorumlar arıyorsanız bu yazımızı sizler için oluşturduk.

nissan-x-trail

Televizyon kanallarında Nissan X-TRAIL reklamları çıkmaya başladı.Güzel tasarımı ve özellikleri ile bu model otomobil tutkunları tarafından hemen internette araştırılmaya başlandı.Oldukça geniş bir araba olan Nissan X-TRAIL özelliklerine kısaca teknoscrool.com olarak bakalım;

Farklı özellikleri ile dikkatlerini üzerine çeken Nissan X-TRAIL’de İlk olarak otomatik çarpışma önceleyici bulunuyor.Eğer önünüzdeki araç ile çarpışma riski varsa sistem algılıyor, sesli ve görsel olarak size haber veriyor.Siz bu uyarılara rağmen tepki göstermezseniz araba kendi kendine reaksiyon göstererek fren sistemini devreye sokararak arabayı yavaşlatıyor.

Kör nokta uyarı sistemi

Eğer aynadan göremediğinzi kör nokta alanında bir araç tespit ederse size yan aynalarda yada gelişmiş sürüş yardım ekranında uyarı ışığı vermektedir.Bu özellik gerçekten çok işe yarayan ve kazaları önleyen bir sistemdir.

Hareketli Nesne algılama sistemi

Nissan X-TRAIL modelinde 360 derece otomatik park sistemi bulunmaktadır.Siz otomatik park ile arabayı yanaştırırken çevre görüş kamerası çevrede hareketli bir nesne algılandığında size sesli ve görsel olarak ikaz etmektedir.Özellikle park konusunda sıkıntı yaşayanlar için bu otomatik park sistemi bulunmaz bir nimet diyebiliriz.

Şerit takip sistemi

Ülkemizde yeni yeni bu sistem arabalara koyulmaya başlandı.Yollarımız daha düzgün olduğu için şerit takip sistemide rahatça kullanılıyor.Eğer araç şeritten ayrılıyorsa araç anında size görsel ve sesli olarak uyarıyor.

Yorgunluk Algılama sistemi

X-TRAIL her zaman seni gözetir ve sürüşünü kontrol eder. Yorulduğunu düşündüğünde Gelişmiş Sürüş Yardım Ekranı’nda uyarı verir.

En çok ses getirecek bir özellik: Otomatik Uzun  Far Asistanı

Uzun farlar ile yolculuk ederken X-TRAIL sana doğru yaklaşan bir araç algıladığında ya da yoğun bir trafiğe girdiğinde kısa farlara döner.

Nissan X-TRAIL fiyatı ne kadar?

Nissan X-TRAIL modeli fiyat listesi olarak Nissan resmi internet sitesine baktığımızda başlangıç fiyatı 117.350 TL’den başlıyor ve 145.950 TL’ye kadar fiyat aralılkarı bulunmaktadır.

Nissan X-TRAIL ile test sürüşü yapan yada bu model sahip olan değerli ziyaretçilerimizden araba hakkında görüşlerinizi ve yorumlarınızı bekliyoruz.Bu sayfa ile bu modeli alacaklara ön fikir vermiş olacaksınız.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu